Poliaci to dokázali! CD Projekt RED sa stala najhodnotnejšou videohernou spoločnosťou v Európe

Poliaci to dokázali! CD Projekt RED sa stala najhodnotnejšou videohernou spoločnosťou v Európe

 

Tvorcom chystaného Cyberpunk 2077 ide karta.

Pritom štúdio CD Projekt RED nemá napohľad toho za sebou príliš, ale je vidieť, že robotu robia poctivú. Zdá sa, že úspech tkvie hlavne v kvalite. Z doposiaľ vydaných hier, medzi ktorými dominuje najmä séria o zaklínačovi Geraltovi z Rivie, bola najúspešnejšia hlavne tretia časť Wild Hunt. Tá zbúrala mnoho rekordov, stále je u hráčov obľúbená a má dobré predaje. Práve tretí diel Zaklínača vystrelil do stratosféry nielen hru ako takú ale aj firmu. Samozrejme hodnotu spoločnosti pozdvihujú aj veľké očakávania od Cyberpunk 2077, ktorý je už za rohom. 

Ako zmieňuje gamerant, úspech spoločnosti môže mať čo do činenia aj s ich "dospelejším" publikom. Hry CD Projekt RED sú zamerané poväčšine na dospelého hráča a s tým by mohol súvisieť aj potenciálny úspech spoločnosti. Dospelí hráči majú viac peňazí na hry, ergo firma má lepší profit.  

Štúdio CD Projekt RED má aktuálne hodnotu 8,01 miliárd eur a (prekvapivo) týmto číslom prekonalo aj európsku pobočku Ubisoft. Jeho hodnota je totiž o 0,19 miliardy nižšia. Takže sa zdá, že ani každoročné chŕlenie dielov, ktoré sú ako by ich jedna mater mala, nie je zárukou úspechu. Vidíš Ubisoft? Dá sa to aj kvalitou!

Zdroj: gamerant

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk