Má moderská komunita dôvod na radosť? Zdrojový kód prvej Xbox konzoly prenikol na internet

Má moderská komunita dôvod na radosť? Zdrojový kód prvej Xbox konzoly prenikol na internet

 

Vyzerá to tak, že hry z pôvodnej Xbox Original už bude oveľa menší problém spustiť aj bez prítomnosti samotnej konzoly.

Možno to znie neuveriteľne, ale ako uvádza The Verge, doposiaľ sa podarilo emulovať len približne 40 hier z Xbox Original. Pritom celkový počet titulov, ktoré boli po dobu "existencie" konzoly vydané je vyše 900. Zdrojový kód sa po rokoch dostáva na svetlo sveta a moderská komunita má, zdá sa, dôvod na radosť. Okrem iného obsahuje aj časti operačného systému a to je vzácnosť, pretože práve toto robilo komunite najväčšie problémy. Práve táto neznalosť podstaty celého systému robí najväčšie problémy pri spúšťaní hier, ich plynulosti a kompatibilite. 

Xbox Original bežal na vlastnej upravenej  verzii operačného systému Windows 2000, jeho zdrojový kód prenikol na internet a spolu s ním aj pôvodný kód Windows NT 3.5. Samozrejme, ako sa zdá, nie je to pre Microsoft veľká strata. Spoločnosť sa k celej situácii vyjadrila veľmi vágne a kompetentní len skonštatovali, že "tieto správy registrujú a pracujú na ich vyšetrení".

Leak zdrojového kódu Windows NT 3.5 bude zaujímavý len pre hŕstku nadšencov. Avšak informácie o zdrojom kóde samotnej konzoly sú už zaujímavejšie. Podľa nich by mohli nadšenci, ktorí sa doposiaľ len pokúšali v emulátoroch napodobniť prostredie Xboxu, vytvoriť jeho presnú kópiu. To by mohlo mať ďalekosiahle následky pri emulácii hier, ktoré sa doteraz darilo spojazdniť len krkolomne. Uvidíme ako sa s touto informáciou vysporiada komunita moderov a či im postačia na to, aby zlepšili podmienky emulovania hier na "bežných" počítačoch. 

Zdroj: vg247, theverge

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk