Ray Tracing v GTA V? Nová modifikácia to dokáže

Ray Tracing v GTA V? Nová modifikácia to dokáže

 

Ale za akú cenu.

Mod je ešte v early access a zatiaľ nie je dostupný voľne na stiahnutie, no výsledok aj napriek tomu vyzerá famózne. NaturalVision Evolved je nová verzia pôvodnej modifikácie NaturalVision Remastered. Pochádza od ostrieľaného modera menom Jamal Rashid a dáva si za cieľ zlepšiť grafickú úroveň GTA V. A nielen zlepšiť, ale priblížiť sa čo možno najbližšie jej reálnej predlohe, ktorou bola južná Kalifornia. Za výsledkom sa tak skrýva omnoho viac práce ako by sa možno na prvý pohľad mohlo zdať.

Celému výsledku predchádzali stovky fotografií a hodiny video záznamov. Modifikácia je aktuálne dostupná v predbežnom prístupe len pre patreonov. A po dokončení bude dostupná voľne k stiahnutiu, čo však nejaký čas ešte potrvá. Zatiaľ sa môžeme pokochať fascinujúcim výsledkom vo videu alebo podporiť autora a mod si skúsiť na vlastnej koži. Treba mať však na pamäti, že je ešte v early access a má chybičky. Výsledok demonštrovaný vo videu je ohromujúci. Modifikácia zlepšuje nasvietenie, odlesky a celkovo pracuje s osvetlením v hre. Využíva teda technológiu Ray Tracing.

Ak chcete trocha prikúriť vašej RTX karte, môžete to urobiť aj prostredníctvom tohto modu. Samozrejme modifikácia si nemôže dovoliť prepočítavať fyziku osvetlenia v celom okolí naraz a tak pracuje len s tým, čo aktuálne vidíte. Robiť výpočty aj mimo obrazovky by vďaka horšej optimalizácii GTA V nemuselo dopadnúť úplne dobre. Aj napriek tejto snahe dá vášmu železu poriadne zabrať. Bola odskúšaná na i9-9900K a RTX 2080 na ultra preset a výsledok bol cca 40-50 fps. Pre porovnanie, pôvodnú verziu hry táto karta potiahne na najvyššom nastavení na cca 100-120 snímkoch za sekundu. Nakoľko na mode sa stále pracuje je šanca, že výkon sa ešte odladí a bude schopná fungovať aj pri prívetivejšom snímkovaní. Napriek všetkému je fascinujúce vidieť ako dokáže "len" zlepšená fyzika osvetlenia zmeniť hry na nepoznanie. Budúcnosť teda určite patrí Ray Tracingu.

-Zdroj: PCGamer, titulný obrázok: futurecnd

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk