• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Riot obhajuje svoju kontroverznú anti-cheat ochranu: Je to údajne jediný spôsob ako bojovať proti cheaterom
Riot obhajuje svoju kontroverznú anti-cheat ochranu: Je to údajne jediný spôsob ako bojovať proti cheaterom

Riot obhajuje svoju kontroverznú anti-cheat ochranu: Je to údajne jediný spôsob ako bojovať proti cheaterom

 

Uvidíme, čo na to hráči.

Štúdio Riot už niekoľko dní testuje svoje želiezko v ohni v žánri kompetitívnych FPS hier s názvom Valorant a zatiaľ sa dá povedať, že o hru je obrovský záujem. Okrem toho však hra čelí aj veľkej kritike za spôsob anti-cheat ochrany, ktorú vývojári pre hru zvolili. Tá totiž spôsobuje framedroppy v iných hrách a beží od momentu keď zapnete počítač až do momentu, keď ho vypnete. A to sa hráčom nepáči.

Anti-cheat systém Vanguard totiž obsahuje kernel level komponent, ktorý funguje v Ring 0 Windows kernelu a tým pádom má jeden z najvyšších prístupov k systému, ktorý Windows ponúka. V skratke to znamená, že tento softvér môže vykonávať zmeny v systéme bez toho, aby o tom užívateľ vedel a vie celý systém skenovať. A keď si k tomu prirátate fakt, že tento systém beží prakticky neustále, tak to vyvoláva veľa otáznikov.

Zástupca štúdia Riot Paul „RiotArkem“ Chamberlain však krok Riotu obhajuje. Podľa neho musí Vanguard začať fungovať v momente zapnutia počítača, aby vedel detekovať aj cheaty, ktoré sa spoliehajú na to, že anti-cheat ochrana sa zapína až pri zapnutí hry. Zároveň dodal, že Vanguard nič neskenuje a ani nevykonáva žiadne zmeny a taktiež neposiela Riotu žiadne dáta, pokiaľ nie je zapnutý Valorant.

„Mali sme v štúdiu niekoľko bezpečnostných expertov, ktorí hľadali bezpečnostné chyby." 

Card

Boj proti cheaterom je veľmi dôležitý a tento nástroj nám umožňuje byť úspešným.“

Zároveň však dodal, že ak by mal Vanguard spôsobovať viac problémov ako úžitku, tak Riot je ochotný sa ho zbaviť. Zatiaľ však ostáva všetko po starom.

Medzi hráčmi sa však už nájdu takí, ktorí chcú Valorant bojkotovať. Kombinácia faktu, že 100% vlastníkom Riotu je čínska spoločnosť Tencent s týmto neobmedzeným a dosť agresívnym spôsobom anti-cheat ochrany totiž podľa nich neprinesie nič dobré.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk