Hráči predávajú kľúče do bety Valorant za 150€ a Riot takýchto hráčov banuje

Hráči predávajú kľúče do bety Valorant za 150€ a Riot takýchto hráčov banuje

 

Takže posolstvo je jednoduché: Nekupujte ich.

Riot Games spustil beta testovanie svojej novej kompetitívnej FPS Valorant a prvé dni naznačujú, že sa môžeme tešiť na novú „veľkú“ hru v tomto žánri, ktorá bude onedlho konkurovať gigantom ako Counter-Strike: Global Offensive a Overwatch. Riot nakoniec hlásil 1,7 milióna divákov na Twitchi a hra zároveň vytvorila nový rekord v počte odsledovaných hodín v priebehu 24 hodín.

Hra však ani zďaleka nie je dokonalá hlavne po stránke serverov a Riot presne z tohto dôvodu prišiel s uzatvorenou betou do ktorej postupne pozýva nových a nových hráčov. Aj tak však servery zažívajú nápory, ktoré občas nezvládajú, ale tak zas na strane druhej – presne na toto je beta testovanie.

„Boli sme od začiatku úprimní: Chceme si byť istí, že nepreťažíme servery. Včerajšok bol náznakom toho, že si musíme byť istí, keď začneme pozývať ďalších hráčov. Stále si myslíme, že vieme všetky tieto problémy vyriešiť, no to neznamená, že sa budeme tváriť, že žiadne problémy nemáme,“ prezradil Riot vo vyhlásení.

Jeden z neduhov, ktorý tu vznikol kvôli bete Valorant je predávanie prístupov do testovania. Kľúčov je totiž veľmi málo, nakoľko ich Riot posiela vo várkach a mnohí chcú čím skôr hrať. Vysoký dopyt a malá ponuka však spôsobili to, že kľúče sa momentálne predávajú za 150€ na rôznych fórach a na eBayi. Riot tvrdí, že kľúče posiela aj na základe odsledovaných hodín na Twitchi, čo mnohých motivovalo, aby si vytvorili viac účtov a sledovali viac streamov naraz.

Aj keď ste však príliš nedočkavý, tak Riot v žiadnom prípade neodporúča kupovať prístupy do bety cez eBay a podobné obchody. Riot totiž podľa kľúča vie, komu ho poslalo a kto ho aktivoval a predajcov týchto kľúčov banuje a tým, ktorí si ho aktivovali odoberá prístup. Takže je pokojne možné, že skončíte bez peňazí a aj bez prístupu do hry.

Zdroj: Riot

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk