5 rokov po vydaní Batman: Arkham Knight moder konečne opravil PC verziu

5 rokov po vydaní Batman: Arkham Knight moder konečne opravil PC verziu

 

Fix však funguje iba na Steame.

Batman: Arkham Knight patrí medzi najkatastrofálnejšie PC porty AAA hier posledných rokov. Príbehy o jeho nefunkčnosti sú už dnes legendárne (hru tesne po vydaní dokonca stiahli z predaja, kvôli zlému stavu PC portu) a aj keď sa štúdio Rocksteady snažilo dať všetko doporiadku, tak tento port stále patrí medzi tie menej ideálne.

Štúdio na vývoj používalo modifikovanú verziu Unreal Engine 3 a to sa im zjavne vypomstilo. V dnešnej dobe hra na PC stále trpí problémami so stutteringom a framepacingom. Teda...možno už ani nie.

Moder SheriefFarouk totiž prišiel na to, že problémy so streamovacími systémami hry spočívajú v tom, že hra sa neustále snaží vytvárať nové textúry, namiesto toho, aby počas hrania recyklovala tie, ktoré nepotrebuje vykresliť nanovo. Použil tak softvér ReShade a implementoval upravený systém streamovania textúr do D3D11 verzie hry. Tým pádom si hra myslí, že funguje v starom systéme, no využíva výhody nového so zlepšeným výkonom v DirectX 11 móde. Hráči hlásia, že tento fix úplne vyriešil problémy so stutteringom v hre.

Jediné čo tak potrebujete spraviť je stiahnuť si tento súbor a následne ho vložiť do priečinka s hrou.

Bohužiaľ však z nejakého dôvodu tento fix funguje zatiaľ iba pri Steam verzii hry. Ak teda máte hru cez Epic Games Store, tak je možné, že vám hra bude padať.

Zdroj: DSOGaming

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk