Counter-Strike: Global Offensive láme rekordy v popularite

Counter-Strike: Global Offensive láme rekordy v popularite

 

A nie a nie skončiť.

Zdá sa, že ani po 20 rokoch hráčov de_dust2 neomrzela. Práve naopak, Counter-Strike: Global Offensive hlási nové rekordy v počte hráčov.

Štatistický web Steamcharts totiž zachytil, že CS:GO vytvoril 1. marca 2020 úplne nový rekord v počte súčasne hrajúcich hráčov a toto číslo sa vyšplhalo na neuveriteľných 924 045. Dá sa však predpokladať, že hra s pokorením rekordov ešte neskončila a možno sa budúci víkend dočkáme ďalšieho nového rekordu.

Doteraz najväčšiu popularitu zažila hra v období apríla 2016, kedy sa maximálny počet súčasne hrajúcich hráčov vyšplhal na vyše 850 tisíc, no následne začala popularita hry prudko klesať, pričom asi najkritickejšie obdobie bolo v roku 2018, kedy hra dosahovala len niečo vyše 400 tisíc aktívnych hráčov naraz.

Hra sa však postupne pozviechala a už vo februári prekonala hranicu 900 tisíc hráčov a pokojne sa môže stať, že sa čoskoro stane treťou hrou v histórii Steamu, ktorá pokorí hranicu 1 milióna súčasne hrajúcich hráčov, čo sa doteraz podarilo iba PUBG a Dota 2.

Zdroj: SteamCharts

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk