Najnovšou obeťou koronavírusu je CS: GO turnaj IEM Katowice 2020
Update

Najnovšou obeťou koronavírusu je CS: GO turnaj IEM Katowice 2020

 

Milovníkov Esports nasledujúca správa určite nepoteší. Na jednom z najväčších európskych herných turnajov v Counter-Strike: Global Offensive s menom IEM Katowice 2020 ohlásil jeden z moderátorov počas prestávky v živom vysielaní súboja tímov 100 Thieves a mousesports smutné novinky.

Nakoľko sa na tento turnaj zišli nielen hráči, ale aj fanúšikovia z celého sveta, bolo už skôr ohlásené riziko zrušenia prístupu verejnosti do Spodek arény počas hrania štvrť/semifinále aj finálového súboja skrz obavy z vírusu COVID-19, tiež známeho koronavírus. Tieto obavy sa nakoniec potvrdili a verejnosť s najväčšou pravdepodobnosťou nebude môcť zažiť úžasnú atmosféru, ktorá bola posledných pár rokov počas každého verejného hrania v Spodek aréne. Turnaje však samozrejme pokračujú, takže ich môžu všetci fanúšikovia sledovať naďalej na stránkach YouTube a Twitch.

Zrušenie hrania v Spodek aréne je naozaj zlou správou, najmä pre ľudí, ktorí pricestovali z blízka aj z ďaleka, hoci stále existuje možnosť, že aréna svoje brány nakoniec v nejakej forme otvorí. Pravdou však je, že zdravie by male byť vždy prednejšie ako možnosť naživo podporiť svoj obľúbený tím.

UPDATE

Po kratšom ozname o zrušení prístupu verejnosti do Spodek arény na turnaje sa k týmto správam vyjadril aj riaditeľ IEM Katowice 2020, Michal "CARMAC" Blicharz. Počas takmer 10 minútovej konverzácie ubezpečil hráčov aj fanúšikov o snahe, ktorá bola vynaložená na úspešný priebeh turnajov a ohlásil, že správy o zrušení povolenia na hromadné združovanie fanúšikov v Spodek aréne sa dozvedel len hodinu a pol pred ich oznámením. Turnaje sa nakoniec uskutočnia priamo v Spodek aréne, avšak bez účasti publika, ktoré tejto akcii vždy dodávalo obrovský energiu. Avšak dobrou správou pre všetkých, ktorí si kúpili lístky na toto podujatie je fakt, že všetky vstupenky by mali byť refundovateľné.

Prikladáme aj videozáznam z výstupu Michala Blicharza, na ktorom je najmä pri konci vidieť naozaj silné emócie, ktoré sú u každého správneho organizátora očakávané a vďaka ktorým snáď budú mať fanúšikovia väčšie pochopenie.

Zdroj: ESL Counter-Strike, YouTube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk