Baldur’s Gate 3 skutočne uvidíme v tomto roku. Prejde si však Early Acces fázou

Baldur’s Gate 3 skutočne uvidíme v tomto roku. Prejde si však Early Acces fázou

Google sa pravdepodobne nemýlil.

Google nedávno omylom zverejnil informáciu, že očakávanú RPG od Larian Studios Baldur’s Gate 3 uvidíme ešte v tomto roku. Štúdio následne k tomu vydalo vyhlásenie, že dátum vydania ešte neoznámili a že v zozname spoločnosti Google sa hra pravdepodobne ocitla omylom. Zároveň prezradili, že viac sa dozvieme 27. februára na podujatí PAX East.

Na informáciu týkajúcu sa dátumu vydania však nemusíme čakať do tohto dátumu. Poskytovateľ licencie, spoločnosť Hasbro totiž potvrdila, že Baldur’s Gate sa na Steame ukáže ešte v priebehu roka 2020. Celkom prekvapujúce však je, že toto vydanie ešte nebude oficiálnym vydaním hry, pretože hra sa najprv začne predávať ako „Early Access“ hra a na vývoji sa teda bude aktívne pracovať aj po vydaní.

Nič konkrétnejšie k Baldur’s Gate 3 Hasbro neprezradilo. Zástupcovia spoločnosti sa však vyjadrili, že do roku 2025 by sme sa každý rok mali dočkať minimálne jednej Dungeons & Dragons hry, pričom jedna z nich bude pravdepodobne od štúdia Wizards of the Cost, ktoré zamestnáva viacero bývalých vývojárov zo štúdia Bioware.

Zdroj: Hasbro

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk