Ďalší vydavateľ dáva ruky preč od služby GeForce Now. Má Nvidia problém?

Ďalší vydavateľ dáva ruky preč od služby GeForce Now. Má Nvidia problém?

 

Exodus tesne po vydaní služby.

GeForce Now bol spustený nedávno a ide o veľmi solídnu službu aj z hľadiska kvality a aj z hľadiska ceny. Hranie RTX hier bez potreby mať výkonný hardvér doma môže byť lákadlom pre mnohých hráčov a hlavne služba ponúkala širokú škálu podporovaných hier z vašej Steam a Epic Games Store knižnice.

Lenže v posledných dňoch to vyzerá tak, že s Nvidiou nepanuje veľká spokojnosť zo strany herných vydavateľov. Nedávno stiahol podporu zo služby GeForce Now vydavateľ Activision Blizzard a teraz sa k nemu pridal ďalší – spoločnosť Bethesda. Tá zo služby stiahne všetky svoje hry ako napríklad The Elder Scrolls V: Skyrim, Fallout 4 atď. s jedinou výnimkou: Wolfenstein: Youngblood. Tá v službe ostane pravdepodobne vďaka tomu, že podporuje ray-tracing.

Nvidia samozrejme ukazuje prstom na vydavateľov: „Tak ako smerujeme k vydaniu platenej služby, niektorí vydavatelia sa rozhodli zrušiť podporu u svojich hier po skončení skúšobnej doby. Konieckoncov oni držia kontrolu nad tým, kde je ich obsah dostupný a oni tak rozhodujú o tom, či ich hry budú dostupné v GeForce Now. Iní si však uvedomujú silu služby a svoje hry prinášajú späť. Keď sa toto prechodné obdobie skončí, tak tento proces odstraňovania hier sa bude vyskytovať už len výnimočne,“ povedal manažér služby Phil Eisler.

Celá situácia je však dosť zamotaná. GeForce Now totiž technicky hry nepredáva a iba vám dáva prístup k vašej hernej knižnici. Preto je otázne, či je vôbec potrebné, aby si vydavatelia vyžadovali zmluvu o distribúcii, no tí sú očividne toho názoru, že sa potrebujú so spoločnosťou Nvidia dohodnúť samostatne. Špekulácie dokonca hovoria o tom, že pre mnohých vydavateľov bolo oficiálne spustenie služby veľkými prekvapením a nikto ich o tom neinformoval čo taktiež neprispieva dobrým vzťahom medzi Nvidiou a vydavateľmi.

Zdá sa však, že odchod Bethesdy asi nebude posledným odchodom vydavateľa z GeForce Now a situácia sa ešte bude nejakú chvíľu vyvíjať. Na konci dňa však na to doplatia hráči a hlavne Nvidia pretože ich služba takto stráca na atraktivite.

Zdroj: Engadget

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk