Google pri vyhľadávaní slova Steamu odkázal hráčom: „Fuck Epic Games Store“

Google pri vyhľadávaní slova Steamu odkázal hráčom: „Fuck Epic Games Store“

 

Odkaz Valve?

Ak ste dnes náhodou do vyhľadávača Google „ťukli“ slovo Steam store, tak možno ste zostali nemilo prekvapení. Oficiálny popis služby Steam pod odkazom totiž odkázal všetkým užívateľom jasný odkaz: „Fuck Epic Games Store.“ Výraz, ktorý bol používaný hlavne v minulom roku po tom, čo Epic Games začal získavať jednu exkluzivitu za druhou a ktorý určite nepotrebuje žiaden preklad.

Google si popis hľadaného výrazu väčšinou vyťahuje zo zdrojového kódu stránky, teda pokiaľ sa bot Googlu nezbláznil a preto bola táto situácia extrémne podozrivá a nikto vlastne nevedel, prečo Google zobrazuje tento výraz. Jednou z možností bolo, že niekoho z Valve spoločnosť Epic Games poriadne napálila, alebo nastal bug, ktorý umožnil, aby sa vo vyhľadávaní zobrazil iný text ako mal.

Nakoniec sa však zistilo, že Google bot sa nejakým zázrakom dostal do sekcie užívateľských recenzií hry Metro Exodus a tento text a rovnako aj „prostredník“ jednoducho zobrazil z užívateľskej recenzie jedného hráča.

Takže nie, túto situáciu nemá na krku nikto z Valve ale Google bot, ktorý liezol tam, kde nemá. Na vtipnosti stiuácii to však neuberá.

Zdroj: VG247

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk