Fanúšikovia Votrelca sa mali dočkať novej FPS hry, kde by hrali za Newt

Fanúšikovia Votrelca sa mali dočkať novej FPS hry, kde by hrali za Newt

 

Všetko však nakoniec išlo do „kytek.“

Cliff Bleszinski, tvorca série Gears of War a bývalý šéf dnes už neexistujúceho štúdia Boss Key Productions (LawBreakers) prezradil, že ešte počas existencie štúdia jednal so spoločnosťou Fox o vývoji novej FPS hry zo sveta Votrelca. Celý projekt však bol zrušený v momente, keď sa dokončilo odkúpenie spoločnosti Fox gigantom Disney. Tá bola dokončená v marci 2019.

Podľa Bleszinskeho malo ísť o FPS hru, kde by sme sa zhostili postavy dospelej Newt. Ripley by v príbehu figurovala ako sprievodca Newt na štýl Cortany/Anye. Hra sa mala odohrávať na Zemi, kde sa korporácii Weyland-Yutani podarilo vytvoriť armádu Votrelcov na štýl Black Mesa a samozrejme, všetko sa pokašle. V príbehu mala vystupovať aj robotická postava s menom Casey.

Bohužiaľ, ako sme spomenuli vyššie, projekt pravdepodobne nikdy neuvidíme. Fox je už totiž súčasťou Disney a tí majú úplne iný prístup k licencovaniu svojich značiek za účelom tvorby hier. Hra sa tak pripojí k mnohým Alien projektom, ktoré sa nikdy nedočkali reálneho produktu (Pozerám sa na teba Alien Crucible).

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk