• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Dan Houser, spoluzakladateľ Rockstaru a „mozog“ za GTA a Red Dead Redemption hrami opúšťa spoločnosť
Dan Houser, spoluzakladateľ Rockstaru a „mozog“ za GTA a Red Dead Redemption hrami opúšťa spoločnosť

Dan Houser, spoluzakladateľ Rockstaru a „mozog“ za GTA a Red Dead Redemption hrami opúšťa spoločnosť

 

Šokujúca správa.

Spoločnosť Take-Two Interactive včera oznámila nečakanú a doslova šokujúcu správu. Z ich dcérskeho štúdia Rockstar Games odchádza jeho spoluzakladateľ Dan Houser, jeden z dvoch „Houser bratov,“ ktorí stali pri zrode tohto legendárneho štúdia. Podľa tlačovej správy bude jeho posledným dňom v štúdiu 11. marec 2020 po ktorom ostane súčasťou Rockstaru už len posledný zo zakladateľov, jeho brat Sam Houser.

Dan Houser bol jedným z najdôležitejších ľudí v Rockstare a podieľal sa na vývoji takmer všetkých veľkých hier štúdia. Aj pri Red Dead Redemption 2 a aj pri Grand Theft Auto V pôsobil ako hlavný scenárista a ako jedna z najdôležitejších kreatívnych myslí pri tvorbe týchto hier: „Sme mu neuveriteľne vďační za jeho príspevky k hrám od Rockstar Games, kde vytvoril jedny z najoceňovanejších a najúspešnejších herných svetov so svetovou komunitou fanúšikov a prvotriednym tímom, ktorý ostáva sústredený na súčasné a budúce projekty,“ prezradil vydavateľ Take-Two vo vyhlásení.

Houser po vydaní Red Dead Redemption 2 odišiel na neplatenú dovolenku, aby si od vývoja hier oddýchol, no podobne ako sa to stalo aj v prípade Leslieho Benziesa pri hre Grand Theft Auto V, ani on sa už do štúdia nevráti. Je to však nepochybne nečakaný krok vydavateľa, ktorý vyvoláva otázniky o dôvodoch jeho odchodu. A týmto špekuláciám určite neprispieva ani suché PR vyjadrenie Take-Two.

A ak chcete vidieť, aký bol Dan Houser pre Rockstar dôležitý, tak akcie Take-Two po ohlásení jeho odchodu klesli o 5,5%, čo je v hernom biznise nevídaným javom.

Ak Houser neodišiel dobrovoľne a kvôli tomu, že už má vývoja hier po krk, tak v tom môžu mať prsty aj nedávne špekulácie, ktoré hovorili o tom, že Take-Two tlačí na Rockstar, aby vydávali nové hry rýchlejším tempom. Čo však bolo reálne za jeho odchodom a aký to bude mať vplyv na hry od Rockstaru však asi ukáže až čas.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk