Red Dead Redemption 2 predal na Steame viac kópií ako na Epic Games Store

Red Dead Redemption 2 predal na Steame viac kópií ako na Epic Games Store

Je to asi šok pre všetkých.

Spoločnosť SuperData, ktorá sa zaoberá štatistikami predajov a zárobkov hier na konzolách, PC a smartfónoch zverejnila štatistiky zárobkov za mesiac december 2019 a tieto štatistiky nám priniesli viacero zaujímavých poznatkov.

Prvým z nich je fakt, že Red Dead Redemption 2 po mesačnej exkluzivite na Epic Games Store prišiel na Steam a predal viac, ako počas prvého mesiaca predajov, čo môžeme nepochybne priradiť faktu, že hra vyšla na Steame. Digitálne predaje na PC tak prekonali hranicu 1 milióna kópií, čo síce nie je málo, ale na pomery Rockstar hier nejde o žiaden prelomový úspech.

Každopádne to hre stačilo na to, aby sa v rebríčku zárobkov PC hier umiestnila na 5. mieste. Úspešné vydanie na PC má za sebou aj Halo: The Master Chief Collection, ktorá sa umiestnila v tvrdej konkurencii na desiatom mieste. Prvenstvo má už tradične vo „vačku“ League of Legends.

GTA V po vydaní Diamond Casino Heist priniesol Rockstaru 84,7 milióna dolárov a ťažko teda od Rockstaru očakávať zmenu prístupu k vývoju hier. Modern Warfare zas priniesol Activisionu 78,7 milióna dolárov.

Úspechom pre EA je určite fakt, že v TOP 10 konzolových hier má až tri svoje hry: FIFA 20, Madden NFL 20 a Star Wars Jedi: Fallen Order.

Zdroj: SuperData

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk