Ubisoft zažaloval stránku, ktorá poskytovala DDoS služby pre Rainbow Six: Siege

Ubisoft zažaloval stránku, ktorá poskytovala DDoS služby pre Rainbow Six: Siege

 

Právnici Ubisoftu sú v akcii.

Ubisoft vo vyhlásení oznámil, že podal žalobu voči spoločnosti, ktorá podľa ich názoru poskytovala DDoS služby hráčom Rainbow Six: Siege, ktorí za to zaplatili.

Firma sa volá SNG.ONE a podľa vlastných slov poskytuje služby, vďaka ktorým si môžete otestovať vlastný firewall proti útokom zvonku. Ubisoft ich však obvinil, že okrem toho poskytovali aj služby DDoS útokov vo viacerých hrách, vrátane Rainbow Six: Siege. Ubisoft ich taktiež obvinil z prevádzkovania stránky r6s.support, ktorá slúžila na reklamu pre túto službu. A koľko by vás mohol stáť takýto DDoS útok? Podľa ich oficiálnej stránky je to od 150€ do 500€ a platí sa výlučne menou Bitcoin.

Medzi ich špecializácie taktiež patrili útoky na hry ako Call of Duty: Modern Warfare, FIFA 20 a Fortnite. Ubisoft ich žalobou žiada, aby odhalili všetky svoje protizákonné aktivity, ktoré medzičasom stihli skryť pred očami verejnosti. Samozrejme taktiež žiada okamžité zastavenie činnosti a taktiež aj finančnú kompenzáciu.

DDoS alebo Dustributed Denial of Service je typ útoku na internetovú službu/stránku, ktorej účelom je znefunkčniť ju a znemožniť tak prístup k nej ostatným užívateľom. V prípade kompetitívnych streľačiek sa používajú na to, aby hráčov z ostatných tímov „vyhodilo z hry“ kvôli vysokému pingu alebo nemožnosti pripojenia, čo automaticky zabezpečí víťazstvo v zápase pre útočníka.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk