PS4 exkluzivita Horizon: Zero Dawn predsa len príde na PC! A nemusí byť posledná!

PS4 exkluzivita Horizon: Zero Dawn predsa len príde na PC! A nemusí byť posledná!

Informácie priamo od Kotaku.

Uznávaný herný redaktor Jason Schreier dnes opäť zabrnkal na strunu hardcore fanúšikom exkluzivít PlayStationu, nakoľko mu jeho tajné zdroje potvrdili, že už skôr avizovaný príchod Horizon: Zero Dawn na PC je naozaj pravdivý. Hra sa má na PC objaviť tento rok ako ukážka novej politiky Sony zameranej na rozhádzanie sietí aj ďalej, ďalej než predstavujú hranice jej domovskej platformy PlayStation. Samotný Jason sa taktiež následne na Twitteri vyjadril, že to nemusí byť posledná exkluzivita PlayStation. Až ho začíname podozrievať, že vie viac, než je momentálne ochotný prezradiť.

Príbeh o vydaní Horizon: Zero Dawn na PC nie je žiadnou novinkou. V decembri sa totiž vyjadril jeden ruský leaker, že sa táto hra objaví aj na inej platforme než je PlayStation 4. Nadšenie ale neskôr schladili správy o pridaní hry do PlayStation Now, online služby umožňujúcej hrať PS hry na rôznych zariadeniach, vrátane PC. Keďže sa predpokladalo, že šlo o takéto „vydanie“ hry na PC, ďalej tomu hráčska obec nevenovala pozornosť. Teda až doteraz, keď opäť rozvíril stojaté vody spomínaný redaktor Kotaku.

Všetko nakoniec ukáže len čas, no po spojení Xboxu a PC Microsoftom a vydávaní Mario hier na mobiloch Nintendom, sa vydávaním exkluzivít PlayStationu Sony, podľa všetkého, spečaťuje začiatok novej éry hrania, v ktorej už pomaly nebude záležať na platformách ako takých ale len na hrách a schopnosti pokryť čo najväčší herný trh. Je to síce stále len hudba budúcnosti, no už teraz je možné započuť prvý štebot vtáčikov nastávajúcej „Hernej jari“!

Či tá „Herná jar“ bude ale správnym krokom, a či sa (aspoň čiastková) strata exkluzivít nepretaví aj do straty kvality hier, na to prídeme až niekedy v budúcnosti.

Zdroj: Kotaku

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk