DICE opäť opakuje Battlefield V fiasko z minulého roka a hráči tak plánujú protest

DICE opäť opakuje Battlefield V fiasko z minulého roka a hráči tak plánujú protest

 

Poučia sa už konečne niekedy?

DICE pomerne často experimentuje s balansom a hernými systémami v Battlefield V. A tie samozrejme nie vždy hráči príjmu tak, ako si štúdio predstavuje. Lenže nevieme, či sa v tejto situácii dá štúdio „ospravedlniť,“ keď druhý rok po sebe spravia úplne to isté. Skôr to vyzerá, že to robia naschvál.

O čom je reč? DICE vydali patch 5.2 pre Battlefield V a ten doslova rozbil hru na maličké kúsky. Jeho hlavnými komponentmi sú totiž nová implementácia 3D spottingu a hlavne výrazné zvýšenie TTK (Time-to-kill). Smutné na tom je, že presne to isté spravili pred Vianocami a hráči ich za to zvozili pod čiernu zem a obvinili ich aj z toho, že to robia iba pre to, aby neboli „Vianoční noobovia“ doslova zničení skúsenými hráčmi. DICE sa navyše po sviatkoch ospravedlňovalo za zvýšenie TTK a zmeny vrátilo späť. Preto je vtipné, že po necelom roku spravili presne to isté.

Ako zlé to však je? Hráči si napríklad všimli, že pištole udeľujú pri streľbe na väčšie vzdialenosti väčšie poškodenie ako pušky. DICE na druhej strane tvrdí, že ide o prepracované zmeny, ktorých úlohou je dať jednotlivým kategóriám zbraní konkrétnejšiu úlohu na bojovom poli, ktorá závisí od vzdialenosti súbojov. Väčšina komunity a youtuberov sa však zhoduje že ide buď o totálne nepotrebné zmeny, alebo niektorí zachádzajú tak ďaleko, že tieto zmeny kompletne zničili hru.

Druhou výraznou zmenou v patchi je prepracovanie 3D spottingu, ktorý teraz hrá oveľa väčšiu úlohu a umožňuje vám napríklad aj vidieť nepriateľov cez hmlu alebo dymové granáty.

Konsenzus dôvodu zmien je podľa hráčov jasný. DICE chce prilákať menej skúsených hráčov tým, že pre nich umelo zľahčí hru. A vzhľadom na to, že sa blížia sviatky, tak tých noobov bude skutočne veľké množstvo a DICE samozrejme chce, aby pri hre zostali čo najdlhšie. Hardcore fanúšikom sa však tieto zmeny absolútne nepáčia. Zorganizovali tak protest, ktorý vyzýva komunitu, aby dnes, 9. decembra hru vôbec nehrali a dali tak najavo DICE, že sa im tieto zmeny nepáčia.

A najsmutnejšie na tom, že tieto zmeny prichádzajú tesne predtým, ako sa do hry chystá slávnostný návrat mapy Wake Island.

Zdroj: DICE/Reddit/Youtube

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk