Lootboxy síce z Rocket League zmizli, ale nespokojnosť hráčov nie

Lootboxy síce z Rocket League zmizli, ale nespokojnosť hráčov nie

 

Ani priama platba sa im veľmi nepozdáva.

Štúdio Psyonix tesne po odkúpení štúdia spoločnosťou Epic Games avizovalo, že sa plánuje zbaviť nepopulárnych lootboxov v ich megaúspešnej hre Rocket League a plánujú ich nahradiť systémom priamych platieb. Ten deň nastal vydaním updatom 1.70 a zdá sa, že nový systém je snáď ešte horší ako ten predchádzajúci. Teda aspoň podľa konsenzu fanúšikov hry.

Predtým fungoval systém jednoducho. Získali ste krabičku, kúpili ste si kľúč a modlili sa k RNGesus, aby vám padlo niečo hodnotné. Mohli ste tak získať celkom hodnotný predmet za menej peňazí. Samozrejme, museli ste mať šťastie, no to bolo z nového systému odstránené.

Na to, aby ste teraz mohli získať nejaký predmet, musíte si kúpiť minimálne 500 kryštálov, čo je v prepočte približne 5€. A predmety v obchode nie sú práve najlacnejšie. V terajšej ponuke nájdete napríklad skin na autíčko za 1200 kryštálov (12€) alebo kolesá za 1400 kryštálov (14€), čo je masívny nárast oproti starému systému.

A zatiaľ čo sa Psyonix tvári spokojne, pretože naplnil svoj sľub o odstránení lootboxov, tak nálada v Rocket League subreddite je na bode mrazu. Hráčom sa vrcholne nepáči nová monetizačná schéma hry a to aj vzhľadom na to, že hra nie je free-to-play. A samozrejme volajú po bojkote. A vymysleli hre aj nový názov.

Zdroj: Psyonix

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk