Riot Games zaplatí 10 miliónov dolárov za diskrimináciu a sexizmus

Riot Games zaplatí 10 miliónov dolárov za diskrimináciu a sexizmus

 

Dosiahli dohodu o vine a treste, ktorá hádam celú kauzu pošle do histórie.

Okrem veľkolepých osláv League of Legends a nových hrách na ktorých pracuje štúdio Riot Games sme sa zo štúdia v tomto roku dozvedeli aj nie veľmi príjemné správy. Bývalé zamestnankyne totiž zažalovali štúdio kvôli nečinnosti pri obvineniach zo sexizmu a rodovej diskriminácie, ktorá bola v Riot Games na dennom poriadku.

Štúdio si priznalo chybu a sľubovalo nápravu, no žalobu to nezrušilo a plánovali sa tak dlhé hodiny v pojednávacej miestnosti. Nakoniec však na to nepríde. Pretože Riot Games a poškodené zamestnankyne uzavreli dohodu o vine a treste a jeho súčasťou je masívne odškodné.

Riot totiž približne 1000 ženským pracovníčkam vyplatí vyše 10 miliónov dolárov ako odškodné za emocionálnu ujmu, pričom to, koľko ktorá dostane bude závisieť od dĺžky pracovného pomeru, no nárok na peniaze bude mať každá pracovníčka, ktorá sa zapojila do tejto žaloby a pracovala v štúdiu v období od Novembra 2014 do uzavretia dohody.

Štúdio sa taktiež zaviazalo, že bude zlepšovať internú kultúru a lepším spôsobom spracovávať sťažnosti na obťažovanie a diskrimináciu a taktiež za pomoci svojej „Chief Diversity Officer“ prepracuje svoje procesy platových podmienok a prijímania nových zamestnancov.

„Sme radi, že tento návrh vyrovnania vyriešil túto súdnu žalobu. Toto vyrovnanie je veľmi dôležitým krokom k nášmu záväzku zlepšovania pracovného prostredia s ohľadom na naše hodnoty s cieľom spraviť Riot Games najlepším prostredím pre najlepších herných vývojárov,“ povedal hovorca štúdia.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk