THQ Nordic potvrdzuje vývoj Saints Row V a Dead Island 2

THQ Nordic potvrdzuje vývoj Saints Row V a Dead Island 2

 

Strastiplná cesta oboch sérií s výhľadom na nové konzoly.

Ak ste ešte pochybovali, že THQ Nordic (a jeho dcérska spoločnosť Deep Silver) plánujú oživiť série Dead Island a Saints Row, tak v rozhovore pre Gamesindustry.biz to prakticky potvrdil, šéf Deep Silver Klemens Kundratitz.

„Pozrite, Dead Island je pre nás veľmi dôležitá značka, no musíme sa postarať o to, aby sme priniesli správne pokračovanie. Je to len o tom, že hľadáme spôsoby, ako vytvoriť skvelé pokračovanie. Je to skvelý príbeh, že hra je už v treťom vývojárskom štúdiu, no bol by som rád, ak by sme súdili výsledný produkt a my veríme, že keď hra príde, bude to skvelá zombie hra.“

Kundratitz naráža na fakt, že dvojku najprv začalo vyvíjať štúdio Yager Developments (tvorcovia Spec Ops: The Line) odkiaľ pochádzajú zatiaľ jediné zábery z hrania hry a to ešte z roku 2014.

Následne hra prešla pod štúdio Sumo Digital (Crackdown 3, Team Sonic Racing), aby nakoniec skončila v internom štúdiu vydavateľa Dambuster Studios (Homefront: The Revolution), ktoré na hre pracuje teraz. Zatiaľ však netušíme, kedy túto hru môžeme očakávať. Aj keď nedávne špekulácie naznačujú, že by to mohlo byť skôr ako čakáme.

Zároveň tu máme sériu Saints Row, ktorá patrí do výkladnej skrine štúdia Volition. Tí naposledy vydali akčnú hru Agents of Mayhem, no tá bola komerčným neúspechom a preto sa vrátili k sérii, ktorá ich preslávila: „Saints Row je veľmi blízko našim srdciam. A viac o hre povieme v budúcom roku. Teraz však chcem povedať len to, že hra je vo vývoji a bude skvelá.“

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk