Svet plný paradoxov: Human Head skončilo, no pomocnú ruku podala Bethesda

Svet plný paradoxov: Human Head skončilo, no pomocnú ruku podala Bethesda

 

Zaujímavá minulosť môže vytvoriť zaujímavú budúcnosť.

Štúdio Human Head Studios oznámilo, že zatvára svoje brány. Túto nemilú správu oznámila komunitná manažérka Katherine Stull prostredníctvom príspevku na stránke.

Zvláštne na celej situácii je to, že toto ohlásenie prišlo jeden deň po tom, čo štúdio vydalo svoju novú hru Rune II, ktorá vyšla na Epic Games Store a na Steam mala prísť v roku 2020. „Po 22 skvelých rokoch vývoja hier ako nezávislé štúdio nás dobehla ekonomická realita a prinútila nás spraviť rozhodnutie o zatvorení štúdia. No tak, ako sa končí príbeh Human Head, začína sa nová kapitola tohto úžasného tímu, ktorý sme vytvorili.“

Áno, príbeh tímu sa nekončí. Pomocnú ruku totiž podala Bethesda, ktorá prijala všetkých vývojárov ako členov nového štúdia s názvom Roundhouse Studios a tí budú pracovať na tajnom projekte.

Vznikol tak celkom veľký paradox. Totižto, niekoľko rokov dozadu pripravovalo Human Head Studios pre Bethesdu Prey 2, ktorý vyzeral na svoju dobu úchvatne.

Napriek tomu, však Bethesda túto hru nečakane zrušila, pričom citovala nedostatočnú kvalitu, čo spôsobilo roztržku medzi štúdiom a vydavateľom. Je preto zvláštne, že pomocnú ruku štúdiu podala spoločnosť, ktorá ich niekoľko rokov dozadu dostala do problémov.

Veľký otáznik však teraz visí nad budúcnosťou Rune II. Asi ťažko sa totiž dá predpokladať, že Bethesda umožní štúdiu ďalej pracovať na tejto hre, pretože existuje predpoklad, že majú vlastné projekty, ktorým sa budú venovať.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk