Crusader Kings II je na Steame bombardovaný kvôli údajnej cenzúre

Crusader Kings II je na Steame bombardovaný kvôli údajnej cenzúre

 

Tretí diel bol ohlásený a hneď je tu kontroverzia.

To, že sa na Steame objavil Crusader Kings II zdarma nebola náhoda. Vydavateľ hry Paradox Interactive totiž popri tom ohlásil tretie pokračovanie tejto populárnej strategickej série. To príde v roku 2020 na PC.

Lenže netrvalo dlho a okamžite sa objavila prvá kontroverzia týkajúca sa hry. V úvodnom rozhovore pre magazín Rock, Paper, Shotgun, totiž vývojári prezradili, že z tretieho dielu úplne odstránili frázu Deus Vult, ktorá bola používaná ako „bojový pokrik“ v predchádzajúcich dieloch a mohli by sme ju preložiť ako „Boh to žiada.“

Dôvod odstránenia tejto frázy je však pre mnohých ešte horší ako samotné odstránenie. Vývojári totiž prezradili, že frázu odstránili kvôli „politickej korektnosti.“ Totižto, táto fráza sa stala častým javom u skupín ľudí, ktorých spoločnosť radí do skupín extrémistov a preto samotná fráza získala negatívnu konotáciu napriek tomu, že v dobe, kedy sa hra odohráva bola bežnou a teda jej použitie by nemalo nikoho uraziť.

To však nepotešilo mnohých skalných fanúšikov série, ktorý sa „mstia“ asi jediným možným spôsobom. Začali na Steame bombardovať Crusader Kings II negatívnymi recenziami s komentárom Deus Vult.

A práve toto ich správanie si vyžiadalo reakciu Henrika Fåhraeusa z vývojárskeho štúdia Paradox: „Mám pocit, že tento problém nebol dobre vykomunikovaný. Zatiaľ sme sa totiž nerozhodli, ktoré výrazy v hre použijeme a nepoužijeme tak, aby to dávalo historický kontext. Tím sa rozhodne, ktorý text sa do hry hodí a ktorý nie na základe toho, či to dáva zmysel.“

Dá sa tak predpokladať, že teraz sa naštve tá druhá skupina – ktorá bola za úplné vymazanie tohto slova.

Zdroj: PCGamer/RPS

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk