Counter-Strike: Global Offensive umožní vidieť obsah lootboxu pred otvorením

Counter-Strike: Global Offensive umožní vidieť obsah lootboxu pred otvorením

 

Nie však u nás.

Legislatívy jednotlivých štátov začínajú čoraz viac ísť „po krku“ lootboxom a to aj napriek tomu, že herní vydavatelia sa aj naďalej tvária „ja nič-ja muzikant.“ Krajiny ako Belgicko a Holandsko už lootboxy úplne zakázali a v takej Veľkej Británii sa momentálne vedie veľká debata ako k nim budú ďalej pristupovať.

Vo Francúzsku sa zas dostal do platnosti zákon, ktorý prikazuje, aby hráč mohol vidieť obsah lootboxu ešte predtým, ako ho otvorí. A Valve to v CS:GO vyriešilo skutočne šalamúnsky. Do hry pridali update, ktorý sa týka špecificky tohto regiónu a vďaka nemu môžu Francúzi „oskenovať“ jednotlivé krabičky predtým ako ich idú otvoriť, čo im samozrejme vyjaví ich obsah.

Systém je však nastavený tak, že „sken“ sa dá urobiť iba na jednom lootboxe a následne sa vypne, pokiaľ hráč tento lootbox neotvorí. Po jeho otvorení sa možnosť skenovania opäť sprístupní pre ďalší lootbox.

Je to však iba dôkazom toho, koľko peňazí generujú vydavatelia v lootbox systémoch vo svojich hrách. Keď sú ochotní vyvíjať mechaniky do hier, ktoré sú určené špeciálne pre jednotlivé krajiny, len aby tam mohli lootboxy naďalej predávať.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk