PUBG dostane na PC free-to-play verziu hry

PUBG dostane na PC free-to-play verziu hry

 

Tá je určená pre „slabšie“ počítače.

Zatiaľ čo najväčšia Battle Royale konkurencia v podobe Fortnite a Apex Legends je zdarma, PUBG účtuje svojim hráčom za prístup k hre 30€. K tomu samozrejme aj mikrotransakcie. Aj toto môže byť dôvod, prečo ju obe hry predbehli v popularite (okrem iného).

Je to divné hlavne kvôli tomu, že mobilná verzia PUBG je úplne zdarma a v tomto segmente zadupáva konkurenciu pod zem a hra je tam populárnejšia ako Fortnite.

Zdá sa však, že vývojári idú testovať PUBG zdarma aj na PC. Už 10. októbra totiž vydajú v Európe hru PUBG Lite. Táto hra je samostatným produktom, ktorý je určený pre „slabšie“ počítače a laptopy a bude úplne zdarma. Táto verzia hry už chvíľu funguje v Latinskej Amerike, Afrike a Strednom východe, no konečne prichádza aj do nášho regiónu. Po jej otestovaní tvorcovia možno rozšíria hru aj do ďalších regiónov.

A čo je vlastne PUBG Lite a aký je rozdiel medzi touto verziou a klasickou verziou PUBG? Podľa videí a taktiež informácií od užívateľov, ktorí mali k tejto verzii prístup ide o akýsi hybrid mobilnej verzie hry a klasickej verzie hry. Samozrejme, vizuál je v oveľa horšom stave, no je to tak naschvál. Hrateľnosť je však zachovaná z „klasickej“ PC verzie.

Zdroj: PUBG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk