Dostali ste v Dota 2 ban? Nie ste jediní, pretože Valve švihlo Banhammerom

Dostali ste v Dota 2 ban? Nie ste jediní, pretože Valve švihlo Banhammerom

 

A mnohí sa čudujú.

Valve včera vydalo dlhoočakávaný ranked matchmaking update pre Dota 2 a mnohí sa tešili, že sa do neho budú môcť konečne pustiť. Update mal priniesť viacero zmien do toho, ako funguje hra a aj matchmaking, no na niektorých čakal nečakaný darček.

Valve totiž s vydaním tohto updatu pripravilo pre hráčov obrovskú vlnu banov, ktoré sa dotýkajú smurf účtov, predávania a kupovania účtov, používanie exploitov a taktiež za toxické správanie. A nie sú to malé bany. Mnoho hráčov naštvaných na toto počínanie Valve hlási, že dostali ban do januára 2038. Takže budú mať čas na rozmýšľanie o svojich skutkoch.

Prečo však do 2038? Podľa Valve je to maximálny možný dátum, na ktorý mohli tento ban natiahnuť bez toho, aby bol permanentný. Navyše, cesta za tým, aby si títo hráči mohli zahrať je dosť komplikovaná. Keď si totiž hráč vytvorí nový smurf účet a zospáruje ho so svojim telefónnym číslom, automaticky bude zablokovaný, pretože jeho číslo je na „blackliste.“

A zatiaľ čo mnohí tieto kroky vítajú, pretože problémy s toxickým správaním a smurf účtami boli čím ďalej tým horšie, tak mnohí sú zo správania Valve rozhorčený a svoj hnev dávajú patrične najavo na Dota 2 subreddite.

Vývojári taktiež prezradili, že ich ďalším krokom bude postupne vytlačiť smurf účty z hry úplne a taktiež zaviesť „role report“ systém, ktorý hráčom umožní nahlasovať spoluhráčov v Competitive móde, keď nehrajú svoju rolu.

Zdroj: Dota2

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk