League of Legends je stále najpopulárnejšou hrou na PC s neuveriteľným počtom hráčov

League of Legends je stále najpopulárnejšou hrou na PC s neuveriteľným počtom hráčov

 

Chystajú sa oslavy.

League of Legends oslávi v tomto roku 10 rokov od svojho vzniku a štúdio Riot Games má pre fanúšikov prichystané špeciálne podujatie naplánované na 15. októbra, kde sa budú venovať minulosti, súčasnosti a budúcnosti hry, ktorá každý mesiac láka k monitorom milióny hráčov.

Okrem toho vývojári prezradili, že League of Legends dosahuje na pravidelnej báze 8 miliónov hrajúcich hráčov súčasne, čo z nej robí najhrávanejšiu PC hru na svete. Len mimochodom. To je viac, ako TOP 10 najhrávanejších hier na Steame dokopy, kde sa nachádzajú hry ako CS:GO, Dota 2, PUBG a ďalšie.

Dá sa predpokladať, že s takouto obrovskou podporou hráčov sa League of Legends určite nikam nechystá a čaká ju budúcnosť, kde sa budú vývojári naďalej topiť v peniazoch z mikrotransakcií. A to napriek veľkým problémom, ktorým štúdio v poslednom období čelilo.

Len tak mimochodom. Pravdepodobne druhou najpopulárnejšou hrou na svete je strieľačka Crossfire, klon  ktorá je populárnou hlavne v Ázii a podľa vývojárov sa pomaly blíži k hranici 8 miliónov súčasne hrajúcich hráčov.

Zdroj: Riot Games

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk