Solo mód v Apex Legends je chamtivou katastrofou a ukážkou nenažranosti mikrotransakcií

Solo mód v Apex Legends je chamtivou katastrofou a ukážkou nenažranosti mikrotransakcií

 

Komunita vypustila oheň a síru.

Asi netreba pripomínať, že komunita free-to-play Battle Royale hry Apex Legends čakala na pridanie sólo módu do hry, ako na vykúpenie. O to väčšie sklamanie teda prišlo včera, keď sa oficiálne začal Iron Crown event.

Hráči si totiž hneď všimli, že niečo nie je v poriadku. S príchodom nového podujatia prišli totiž do hry aj nové predmety na kozmetickú úpravu. A práve tu nastal kameň úrazu. Tieto predmety sú totiž súčasťou nových Iron Crown lootboxov, pričom jeden z nich stojí 700 Apex Coins, čo je v prepočte približne 7$. Kde je teda problém? Že z 24 nových predmetov môžete iba dve z nich získať hraním a získaním dvoch Iron Crown lootboxov. Za ostatné si musíte zaplatiť.

To znamená, že na to, aby ste získali každý predmet v Iron Crown podujatí potrebujete na hru minúť minimálne 154$. To však nie je všetko. Ak chcete byť nový vlastník exkluzívneho Hierloom predmetu pre postavu Bloodhound, tak potrebujete zaplatiť ďalších 35$, čiže váš celkový účet za predmety počas tohto podujatia je 189$ v prípade, že hraním získate dvojicu lootboxov, na ktoré máte nárok.

Čo je však ešte horšie je fakt, že podujatie je časovo obmedzené a teda máte aj obmedzený čas na to, aby ste tieto predmety získali. A všetci dobre vieme, čo robí kombinácia časovej tiesne a nedostupnosti predmetov hraním a lootboxov...

Komunita hry sa zhoduje, že za takéto mikrotransakcie by sa nemusela hanbiť žiadna free-to-play mobilná hra a podrobili štúdio Respawn tvrdej kritike a samozrejme väčšina z nich v tom vidí chamtivosť vydavateľa Electronic Arts. Už navyše stihli vytvoriť aj niekoľko celkom vtipných obrázkov, ktoré situáciu vystihujú.

 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk