Anthem sa konečne dočkal nového obsahu. Stojí však za to?

Anthem sa konečne dočkal nového obsahu. Stojí však za to?

 

Tiché vydanie bez fanfár.

Aj keď si Bioware fungovanie hry Anthem takto určite nepredstavovalo, aspoň im môžeme ako plus prirátať fakt, že sa na hru nevykašľali a že zatiaľ tak napol dodržiavajú svoje sľuby, ktoré hráčom dali. Hovoríme o in-game podujatí Cataclysm, ktoré síce malo prísť ešte v máji, no lepšie neskoro ako nikdy. Včera štúdio potichu vydalo update 1.3.0 a tým odštartovalo tento nový obsah.

  • Čo teda Cataclysm Echoes of Reality prináša? V prvom rade sú to nové príbehové misie, ktoré vás vovedú do samotnej Cataclysm. Tie sú vo svete Anthem prezentované ako alternatívne reality, ktoré sa snažia pohltiť súčasný svet. A vašou úlohou je ich zastaviť. Čiže, po prejdení týchto misií sa budete môcť pustiť do tohto nového herného módu.
  • Ten funguje jednoducho. Máte k dispozícii novú mapu a nové prostredie a taktiež aj modifikátory, ktoré menia správanie sa Javelinov. Dostanete 15 minút, aby ste splnili čo najviac nepriateľov a zároveň porazili finálneho bossa. Každou splnenou úlohou sa váš dostupný čas predlžuje.
  • Tieto úlohy sú prekvapujúco komplexné a po včerajšom spustení som bol členom viacerých skupín, ktoré nevedeli, čo majú vlastne robiť. To by sa však malo vyriešiť postupom času. Problémom je akurát to, že keď necestujete po mape v skupinke, ľahko sa môžete na mape stratiť.
  • Úprimne, neviem prečo sa Bioware rozhodlo na tieto Echoes of Reality nastaviť časovač, pretože nové prostredie je skvelé a žiada o preskúmavanie.
  • Hraním tohto módu získavate kryštály, ktoré následne môžete vymeniť za loot. Do lootpoolu pribudlo niekoľko originálnych zbraní a ďalších kúskov výbavy a po novom si dokonca môžete upraviť aj útok zblízka.
  • Mimochodom. Do hry bola pridaná zbraň Jara’s Wrath, ktorú si možno pamätáte z prvého „gameplay“ traileru hry. Úprimne som bol z nových zbraní príjemne prekvapený, pretože prinášajú zmenu oproti klasickým strelným zbraniam.
  • Chvalabohu, konečne sme sa dočkali zvýšenia dropratu Masterwork a Legendary zbraní a to naprieč celou hrou. KONEČNE.
  • Bioware tvrdí, že ide o časovo limitované podujatie, no úprimne, nevidím dôvod na jeho odstránenie z hry po skončení „podujatia.“
  • Množstvo získaných kryštálov priamo závisí od toho, ako sa vám v tomto podujatí darí, čo je skvelý motivátor k tomu, aby ste sa snažili.
  • Patch taktiež opravil hromadu problémov, ktoré mala hra a Bioware konečne lepšie vybalansovalo Grandmaster náročnosti hry.

Úprimne? Z nového Cataclysm updatu som bol celkom prekvapený. V pozitívnom slova zmysle. Podujatie bolo už chvíľu testované na PTS serveroch na PC a komunita nebola až taká nadšená, no úprimne je tento obsah pokojne porovnateľný s jednou sezónou v Destiny 2 (mínus Raid), čo síce nepodpáli celý svet, ale minimálne dáva hráčom dôvod na chvíľu sa vrátiť k hre. A to je asi to najdôležitejšie.

Takže, odpoveď na otázku, či sa oplatí vrátiť k Anthem s príchodom Cataclysm je moja odpoveď: určite dajte novej aktualizácii šancu. Možno budete aj vy prekvapení.

Zdroj: Anthem

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk