Escape from Tarkov čaká aktualizácia, ukazuje novú lokáciu a chystané zmeny

Escape from Tarkov čaká aktualizácia, ukazuje novú lokáciu a chystané zmeny

 

Vývoj Escape from Tarkov sa síce preťahuje, no stále má svoje ambície.

O tejto hard-core simulácii sme už dlhšie nepísali, takže sme sa pozreli na to, ako tento vývoj napreduje. Štúdio Battlestate Games neustále vylepšuje aktuálnu verziu hry, ktorá sa stále nachádza v uzatvorenej beta verzii, a pôvodné plány sprístupniť hru všetkým hráčom, v otvorenom beta teste, sú zatiaľ nedohľadne.

Momentálne sa pripravuje patch s koncovkou 0.12, ktorý hru obohatí o množstvo predmetov a nebude chýbať ani nová lokácia s názvom Military Base. Veľkosť tejto mapy bude podobná, ako v prípade lokácie Shoreline. Vývojári potvrdili, že v tejto aktualizácii bude konečne dostupný aj Hideout (základňa hráča) a nebude chýbať ani customizácia postáv. K dispozícii bude niekoľko druhov oblečenia pre frakciu BEAR aj USEC.

Nový patch vylepší stabilitu a optimalizáciu. Zlepší sa predovšetkým vykresľovanie predmetov, a hlavne dôjde k zmene zobrazovania trávy, pričom tá pôvodná bola príčinou poklesu snímkovania a nestability. Pribudne aj VOIP komunikácia a pravdepodobne sa dočkáme aj kompasu.

Plány do budúcna sú veľmi ambiciózne, ako pri všetkých hrách z bývalého východného bloku, avšak už teraz sa vývoj naťahuje a pôvodné plány majú značné meškanie. V každom prípade sa chystá aj prechod na modernejšiu verziu Unity enginu, ale nerátajte s implementáciou najnovšej verzie, keďže pri Unity 2019 majú problémy so stabilitou.

Escape from Tarkov zatiaľ nemá dátum vydania, avšak stále platí, že by sme sa mali okrem PC verzie dočkať aj konzolových portov.

Zdroj: vlastný, tarkovcsr

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk