Tvorca „ukradnutého“ Battlefieldu 1942 sa ospravedlnil. Vraj šlo o pokus o vtip

Tvorca „ukradnutého“ Battlefieldu 1942 sa ospravedlnil. Vraj šlo o pokus o vtip

 

Tank Battlegrounds už vyzerá inak.

Pred niekoľkými dňami sme vás informovali o tom, že na Steam sa dostala hra Tank Battlegrounds, ktorá podľa screenshotov a popisu až príliš nápadne pripomínala Battlefield 1942 od DICE. Vývojári si nedali ani takú námahu, aby zmenili slovo Battlefield 1942 v popise hry.

Niekoľko hodín po tom, ako o tom začali informovať herné médiá sa však popis hry zmenil a vymenené boli aj screenshoty. Do celej situácie sa totiž oprela spoločnosť Valve a vývojári teraz tvrdia, že išlo o pokus o vtip.

„V prvom rade, nikdy sme nechceli predávať Battlefield 1942 na Steame. Urobili sme to preto, aby sme na seba pritiahli pozornosť. Ako dobre viete, nezávislí herní vývojári to majú dnes veľmi ťažké, ak chcú svojou hrou zaujať. Mysleli sme si, že takýto vtip nám pritiahne pozornosť hráčov a médií, no namiesto toho sme boli pochovaní v hneve. Ospravedlňujeme sa.“

Hra bola medzitým premenovaná z Tank: Battlegrounds na Metal War, no ani to ich nezachránilo. Valve ich údajne požiadalo, aby hru zo Steamu úplne stiahli a tak sa tento príbeh definitívne uzavrie. Teraz už túto hru na Steame nenájdete. 

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk