Príde Death Stranding aj na PC alebo Xbox?
Update

Príde Death Stranding aj na PC alebo Xbox?

 

Nič nie je vylúčené.

Včera sme sa dočkali vytúženého dátumu vydania očakávanej exkluzivity pre konzolu Playstation 4 od štúdia Kojima Productions, Death Stranding. Hra príde 8. novembra 2019 a pre viac informácií vám odporúčame prečítať si tento článok.

Lenže, pozorné oči hráčov si všimli niečo, čo väčšine z nás pravdepodobne uniklo. Ak by som sa vás totiž spýtal, či hra niekedy príde aj na ďalšie platformy, pravdepodobne by som dostal odpoveď: určite nie! Kombinácia toho, že Kojima používa na vývoj hry Decima Engine (ktorý vyvinulo štúdio Guerilla Games pre hru Horizon: Zero Dawn, čo je tiež Playstation 4 exkluzivita) v kombinácii s faktom, že Sony údajne finančne Kojimovi pri založení štúdia veľmi pomohlo hovorí jasnou rečou. Napriek tomu, že Kojima Productions je oficiálne nezávislé štúdio, ich prepojenie so Sony je príliš hlboké na to, aby sa hra niekedy ukázala na iných platformách.

Ale aby som prešiel k pointe. Každá jedna exkluzívna hra má na oficiálnej stránke v Playstation Store logo „Only on Playstation.“ Majú to exkluzivity, majú to dokonca aj hry od nezávislých štúdií, ktoré sú exkluzívne (Spider-Man). Lenže pri Death Stranding toto logo chýba. A posledná exkluzivita, pri ktorej toto logo chýbalo bol Crash Bandicoot N.Sane Trilogy, ktorý o rok neskôr vyšiel aj na PC a aj na Xbox One.

Niektorí užívatelia tvrdia, že ide pravdepodobne o „prehliadnutie“ a omyl, ktorý bude čoskoro napravený, lenže netreba zabúdať, že aj Detroit: Become Human príde čoskoro na PC a to napriek tomu, že hra bola vyvíjaná ako Playstation 4 exkluzivita a Sony financovalo jej vývoj.

Tým samozrejme nechceme naisto tvrdiť, že hra sa ukáže na iných platformách. Iba poukazujeme na zaujímavý detail, ktorý možno mnohým unikol. Mimochodom. Prednedávnom dostal Kojima otázku, či príde hra na PC. On síce PC verziu hry nepotvrdil, ale ani nevyvrátil. Takže minimálne PC fanúšikovia môžu stále dúfať.

UPDATE: Taliansky herný novinár Antonio Fucito, ktorý leakol dátum vydania ešte pred jeho oficiálnym oznámením tvrdí, že dôvod, prečo sa "Only on Playstation" nenachádza na stránkach je prostý. Hra príde aj na PC. Nevedel povedať, ako dlho bude táto časová exkluzivita trvať, prezradil iba to, že si je istý tým, že hra príde aj na PC.

Zdroj: Playstation

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk