Je Metro Exodus na PC predajným prepadákom?

Je Metro Exodus na PC predajným prepadákom?

 

Zvláštne vyhlásenie, ktoré odporuje predchádzajúcim informáciám.

Keď bola niekoľko týždňov pred vydaním ohlásená exkluzivita hry Metro Exodus pre Epic Games Store, mnoho PC hráčov vyhlasovalo bojkot a varovalo vývojárov a vydavateľa THQ Nordic (a jej dcérsku spoločnosť Deep Silver), že tým utrpia predaje hry. Lenže po vydaní prišla spoločnosť Epic Games so štatistikou, že Exodus predal 2,5x viac kópií na Epic Games Store ako predchádzajúci diel Last Light na Steame a vyzeralo to, že katastrofické predpovede odporcov Epicu sa nenaplnili.

Alebo žeby predsa? Vydavateľ THQ Nordic mal totiž včera prezentáciu svojich kvartálnych výsledkov pre investorov a tieto prezentácie vždy odhalia pravdu bez okrás. Takže sa poďme pozrieť čo o výsledkoch Metro Exodus prezradil šéf vydavateľa Lars Wingefors.

Podľa neho „totálna väčšina“ predaných kópií Metro Exodus bola predaná na konzolách. To sa samozrejme vzťahuje aj na fyzické a aj na digitálne kópie. Wingefors chválil konzolové predaje hry, no zároveň žiadnym spôsobom nekomentoval predaje PC verzie, čo neznačí nič dobré. Ak by sa hra na PC predávala tak dobre, ako sa Epic tváril, tak šéf spoločnosti by to určite spomenul. Celkovo však išlo o „najväčšie vydanie hry“ v histórii spoločnosti a hra sa predávala tak „ako vedenie očakávalo.“ Dôležitý je však aj fakt, že náklady na vývoj sú už dávno zaplatené.

Takže, aby sme odpovedali na otázku z nadpisu. Vyzerá to, že aj napriek tomu, že Exodus predal 2,5x viac ako Last Light na Steame, neboli tie predaje dostatočne vysoké na to, aby stáli spoločnosti THQ Nordic za zmienku. To môže znamenať napríklad to, že predaje Last Light na Steame neboli až tak vysoké a aj 2,5x nárast tak nespôsobil revolúciu, ako sme si v čase vyhlásenia spoločnosti Epic mysleli.

Každopádne je skvelé vedieť, že štúdiu 4A Games sa podarilo vyprodukovať úspešnú hru a nevieme sa dočkať s čím prídu o niekoľko rokov.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk