Ubisoft hlási rekordné príjmy, no The Division 2 je zatiaľ sklamaním

Ubisoft hlási rekordné príjmy, no The Division 2 je zatiaľ sklamaním

Silný však bude aj tento rok.

Ubisoft prostredníctvom správy pre akcionárov zhrnul tento rok a má sa skutočne čím chváliť, aj keď zaváhaniam sa ani tento vydavateľ nevyhol. Ubisoft totiž hlási 17% zvýšenie tržieb oproti minulému finančnému roku, čo v reči dolárov znamená tržby vo výške 2,27 miliardy dolárov.

Spoločnosť vyzdvihla najmä Rainbow Six: Siege, ktorý aj napriek nie príliš ideálnemu stavu počas vydania stále prináša spoločnosti veľké tržby a to aj štyri roky od vydania. Podľa štatistík Ubisoftu hra za toto obdobie priniesla Ubisoftu miliardu dolárov a má 45 miliónov hráčov.

Ďalším úspechom bolo vydanie Far Cry 5, ktorý sa stal najpredávanejšou hrou Ubisoftu na túto generáciu konzol. Assassin’s Creed Odyssey zas hlási vyššie predaje ako predchádzajúci diel, Origins.

Čiernou ovcou je však The Division 2, ktorý vyšiel v marci a podľa Ubisoftu nesplnil predajné očakávania hlavne na konzolách a to napriek tomu, že PC verzia hry je veľkým úspechom. Ubisoft však verí v dlhodobé „zdravie“ tejto hry, nakoľko hra má mikrotransakcie, ktoré by mali priniesť značné množstvo financií.

Až 37% príjmov pochádza z digitálnej distribúcie, zatiaľ čo 32% príjmov má svoj pôvod v mikrotransakciách a zvyšných 31% majú na svedomí fyzické predaje hier.

Čo sa týka plánov Ubisoftu na budúci rok, tie zahrňujú vydanie štyroch nových veľkých hier, o ktorých sme písali v tomto článku. 

Zdroj: GameInformer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk