Hackeri sa môžu poďakovať Bethesde za rýchle prelomenie Denuva v Rage 2

Hackeri sa môžu poďakovať Bethesde za rýchle prelomenie Denuva v Rage 2

 

Kuriózna situácia tentokrát pomohla pri prelomení ochrany hry.

Akurát včera sme písali o tom, že Rage 2 obsahuje pirátsku ochranu Denuvo a že nedávno vydané hry s touto ochranou držia veľmi dlho neprelomené. Lenže, prešla noc a situácia okolo Rage 2 sa úplne zmenila.

A tentokrát za to môže sama Bethesda, ktorá otvorila dvere pirátom dokorán. Steam verzia Rage 2 totiž síce obsahuje Denuvo, ktoré je neprelomené, no z nejakého nám neznámeho dôvodu verzia hry pre Bethesda.net launcher Denuvo neobsahuje a tým pádom jej „spirátenie“ nebolo veľkým problémom. Komunita jednoducho vytvorila upravený .exe súbor, ktorý obchádza celé overovanie hry online a fanúšikovia tohto spôsobu získavania hier môžu oslavovať.

Rage 2 sa tak pripojil k hrám s Denuvom, ktoré boli prelomené expresne rýchlo. Metro Exodus bol zdolaný po štyroch dňoch, Devil May Cry 5 hneď v deň vydania, Resident Evil 2 po šiestich dňoch, Far Cry: New Dawn po šiestich dňoch a Ace Combat 7 po trinástich dňoch. Aj keď v tomto prípade za to nemôže priamo Denuvo, ale Bethesda.

Zároveň to však poskytuje prvú možnosť priameho porovnania medzi výkonom Denuvo a neDenuvo verzie hry. Web PC Gaming Wiki však hlási, že zatiaľ našli rozdiel iba medzi rýchlosťou spúšťania hry. neDenuvo verzia sa spúšťa jednu sekundu a Denuvo verzia 5 sekúnd. Na detailnejšie porovnanie výkonu si však asi budeme musieť počkať.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk