Microsoft pridal do Game Baru vo Windows 10 skvelú „drobnosť“

Microsoft pridal do Game Baru vo Windows 10 skvelú „drobnosť“

 

Tejto sa určite potešia osamelí hráči.

Microsoft včera prekvapil členov Windows Insider keď vydal aktualizáciu svojho Game Baru, ktorý slúži vo Windows 10 všetkým hráčom (pokiaľ si ho nevypnú). Už prednedávnom sme vás informovali, že Game Bar dostal funkciu monitorovania hardvéru, zmeny skladieb v Spotify, zmenu hlasitosti priamo z hry a taktiež aj manažovanie a zdieľanie screenshotov.

Najnovším prídavkom je skvelá funkcia LFG (Looking for Group). Vďaka nej môžete napísať čo a v ktorej hre hráte a následne na vašu výzvu reagujú ďalší hráči. Takže ak teoreticky potrebuje nájsť 5 spoluhráčov pre Last Wish Raid v Destiny 2 a nemáte 5 kamarátov, ktorí hru hrajú, tak jednoducho vytvoríte požiadavku, že hľadáte spoluhráčov pre túto aktivitu. Táto funkcionalita je už relatívne dlhú dobu na konzole Xbox One a funguje skutočne výborne.

Na PC sa teda dostala do testovania a uvidíme, či počas neho nenarazia hráči na nejaké problémy. Predsa len, uzavretý ekosystém konzoly je trochu jednoduchší ako PC ekosystém. Táto funkcionalita bola dostupná aj na PC v Xbox aplikácii, no teraz sa dostáva priamo do hry a po otestovaní a vyladení problémov by k nej mali mať prístup všetci hráči na Windows 10.

Zdroj: WindowsCentral

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk