Ďalšia indícia naznačuje PC verziu Red Dead Redemption 2

Ďalšia indícia naznačuje PC verziu Red Dead Redemption 2

 

Zdá sa, že na rozdiel od jednotky sa dvojka dočká vydania na tejto platforme.

Rockstar je tak trochu „drama queen“ okolo PC portov svojich hier. Prakticky posledný hladký PC port (rozumej: vydaný v deň vydania konzolovej verzie) bol Max Payne 3. No pri GTA V robilo štúdio drahoty. Či už to bolo kvôli maximalizovaniu predajov (mnoho hráčov si kúpilo najprv konzolovú a následne PC verziu), alebo skutočne trvá veľmi dlho pripraviť hru k vydaniu na PC, nevedno.

Každopádne, pri GTA sérii sa všeobecne očakávala PC verzia, pretože na tejto platforme vyšla aj štvorka. Pri Red Dead Redemption to je však komplikovanejšie. Prvý diel na PC nevyšiel vôbec a preto je otázne, či sa ukáže dvojka. Vyzerá to však, že áno.

Už niekoľkokrát sa na internete objavili rôzne náznaky PC verzií. Občas to spomenuli vývojári zo štúdia Rockstar, občas sa na internete objavilo údajné video z PC verzie, kde sme mohli vidieť rôzne nastavenia, ktoré sú pre túto verziu špecifické. Teraz prichádza ďalší náznak, ktorý potvrdzuje minimálne to, že PC verzia sa chystá.

Jeden z bývalých zamestnancov štúdia Rockstar Toronto, Nan Ma totiž na svojom LinkedIn profile aktualizoval údaje o svojich pracovných skúsenostiach. Medzi nimi je napríklad 6 a pol roka, ktoré strávil v štúdiu Rockstar a pracoval na Max Payne 3, GTA V a hlavne Red Dead Redemption 2 pri ktorom však svietia verzie PS4, Xbox One a PC. V štúdiu však skončil v októbri 2016 a v nasledujúcom roku založil firmu Future Immersive.

Samozrejme, keď túto informáciu internet vyhútal, Nan Ma ju stiahol. To však môže znamenať niekoľko vecí. Buď v čase, keď pracoval v štúdiu sa PC verzia plánovala, no následne sa zrušila, alebo vyzradil to, čo nemal. Dúfame, že druhá verzia je pravdivá.

Zdroj: LinkedIn

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk