SEGA kúpila tvorcov Two Point Hospital

SEGA kúpila tvorcov Two Point Hospital

 

Rozširuje tak svoju základňu štúdií.

Vydavateľ SEGA oznámil prostredníctvom spoločného vyhlásenia, že kúpil štúdio Two Point Studios, ktoré v auguste 2018 vydalo hru Two Point Hospital. Je to len ďalší krok v prehĺbení spolupráce, nakoľko SEGA bola vydavateľom tejto hry cez svoj SEGA Europe’s Searchlight programme. Ten vyhľadáva talentované štúdiá s nádejnými hrami po celej Európe.

Štúdio Two Point Studios bolo založené v roku 2016 bývalými zamestnancami štúdia Lionhead, ktoré rozpustil Microsoft. Cieľom zakladateľov bolo vytváranie prístupných hier s veľkou hĺbkou, ktoré budú zasadené do netypických svetov a to sa im s Two Point Hospital podarilo, nakoľko hra sa strela s komerčným aj kritickým úspechom.

Šéf SEGA Europe, Gary Dale povedal: „Sme nadšení, že môžeme privítať štúdio Two Point Studios ako súčasť rodiny SEGA. Ako relatívne nové štúdio sa im podarilo vyprodukovať veľký hit a my sme vedeli, že ich musíme získať čo najskôr. Programe Europe’s Searchlight vykonal skvelú prácu pri integrácii štúdia počas posledných dvoch rokov a tešíme sa na spoločnú budúcnosť.“

Mark Webley zo štúdia Two Point Studios povedal: „Je to obrovský krok pre štúdio a sme nadšení, že sa môžeme pripojiť do rodiny SEGA. Nevieme sa dočkať spustenia ďalšej fázy našich Two Point County projektov. Je to skvelý čas byť dnes súčasťou tohto štúdia a neboli by sme tu, keby nebolo zodpovednej práce vývojárov vo Farnhame a skvelých fanúšikov, ktorí nás podporovali.“

Two Point Studios sa tak pripojí k ďalším štúdiám SEGA ako Creative Assembly (Total War), Sports Interactive (Football Manager), Relic Entertainment (Company of Heroes), Amplitude Studios (Endless Space) a HARDlight (Sonic Forces).

Zdroj: Sega

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk