PUBG zarobilo za minulý rok takmer miliardu

PUBG zarobilo za minulý rok takmer miliardu

 

Napriek poklesu popularity je hra stále mašinou na peniaze.

Mnohým sa zdá, že PUBG dochádza para. Hra ani zďaleka nedosahuje počty hráčov, ako v roku 2017 a na začiatku roka 2018 a navyše, ani vývojári nevedia hru dostať do stavu, ktorý by pripomínal dokonalo funkčnú hru. Napriek tomu sa však spoločnosť mala čím pochváliť.

Spoločnosť PUBG Corp totiž oznámila, že v roku 2018 sa k nej dostali tržby vo výške 920 miliónov dolárov, čo je o 220 miliónov viac, ako v roku 2017. Správu uverejnil analytik firmy Niko Partners, Daniel Ahmad. Ešte väčším prekvapením je ale podiel tržieb u jednotlivých platforiem. Vo všeobecnosti sa totiž očakávalo, že vydanie hry na konzolách a smartfónoch spôsobí to, že tieto platformy budú mať veľký podiel na týchto tržbách, no nie je to tak.

Najviac peňazí priniesla PC platforma a to až 790 miliónov dolárov. Smartfónová verzia hry priniesla 65 miliónov dolárov a konzolová „iba“ 60 miliónov dolárov.

Z celkových tržieb vo výške 920 miliónov dolárov a po odrátaní nákladov zostala firma za rok 2018 v zisku vo výške 310 miliónov dolárov.

Až 53% všetkých tržieb prišlo z Ázie, čo len potvrdzuje fakt, že hra je tam veľmi obľúbená. Ostatné kontinenty sa pričinili o zvyšných 47%.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk