Apex Legends stratil 75% divákov na Twitchi

Apex Legends stratil 75% divákov na Twitchi

 

A to len mesiac po vydaní.

Šialenstvo, ktoré sa vytvorilo okolo Battle Royale hry od tvorcov Titanfall, Apex Legends sa nedeje každý deň. Hra lámala rekordy v počte hráčov, ktorí hru hrali a aj v počte súčasne hrajúcich hráčov a na mieste bola otázka, kedy prekoná Fortnite.

Lenže to vyzerá tak, že táto otázka bola predčasná. Hra síce expresne rýchlo dosiahla 50 miliónov hráčov, no po chvíli sa komunita začala pýtať, čo ďalej. Vývojárom síce netrvalo, aby prišli s prvou sezónou a Battle Passom, no ten neohromil a hra sa tak dostala do štádia, kedy ju veľké množstvo hráčov opúšťa a klesá o ňu záujem aj na sociálnych sieťach a Twitchi.

Dokazuje to aj tabuľka popularity na Twitchi. Zatiaľ čo vo februári Apex Legends kraľoval všetkým hrám a Fortnite na prvé miesto prakticky nepustil, teraz sa situácia mení a zatiaľ čo Fortnite je stabilizovaný, tak Apex Legends v popularite padá strmo nadol. Zatiaľ čo vo februári dokázala hra dosiahnuť 40 miliónov hodín odsledovaných na Twitchi za jeden týždeň, teraz má čo robiť, aby prekonala 10 miliónov odsledovaných hodín za týždeň čo je o 75% menej. 

Samozrejme, nechceme tvoriť katastrofické scenáre, že Apex Legends zomiera. Hra má stále milióny aktívnych hráčov, no je zrejmé, že úvodný ošiaľ sa skončil. Teraz potrebujú vývojári zastabilizovať hernú základňu novým obsahom, ktorý však neprichádza očakávane rýchlym tempom.

Zdroj: 

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk