„Otec“ série Call of Duty sa pripojil k tvorcom Fortnite

„Otec“ série Call of Duty sa pripojil k tvorcom Fortnite

 

Chystá exkluzívny obsah pre Epic Games Store?

Epic ako herné štúdio má momentálne na starosti prakticky iba Fortnite. Vývoj Unreal Tournamentu bol pozastavený a nakoľko Fortnite prináša viac peňazí ako by bolo zdravé, je možné, že to chvíľu tak aj zostane. Lenže ani ten tu nebude večne a preto je fajn, ak sa myslí do budúcnosti. A práve do budúcnosti získala spoločnosť Epic Games veľkú posilu.

Ňou je zakladateľ sérií Call of Duty a Titanfall, Jason West. Tento legendárny herný vývojár spolu s Vincom Zampellom založil Infinity Ward, kde stvoril najpopulárnejšiu sériu na svete, Call of Duty. Následne však po súdnom spore s vydavateľom Activision odišli West so Zampellom z Infinity Ward a založili štúdio Respawn Entertainment, ktoré vytvorilo sériu Titanfall a v tomto roku vydalo Battle Royale hru Apex Legends a plánuje vydať akčnú adventúru Star Wars Jedi: Fallen Order.

Ešte v roku 2013 však West oznámil odchod zo štúdia, aby sa viac venoval rodine a dal si pauzu od tvorby hier. Táto pauza sa však skončila v roku 2019, keďže už mesiac „zarezáva“ v štúdiu Epic. Uvidíme čo spolu s vývojármi pripravuje.

Zdroj: Trueachievements

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk