Bývalý zamestnanec Valve: Steam ničí PC hranie a Epic ho naopak zachraňuje

Bývalý zamestnanec Valve: Steam ničí PC hranie a Epic ho naopak zachraňuje

 

Tak toto sú dosť kontroverzné vyjadrenia na adresu Valve.

S vyjadreniami bývalého zamestnanca kedysi kultovej spoločnosti Valve asi nebude mnoho PC hráčov súhlasiť, no je zaujímavé spoznať názor človeka, ktorý kedysi pre Valve pracoval.

Valve a Epic. Epic a Valve. Súboj týchto dvoch distribúcií o PC hráčov trvá už zopár mesiacov, hoci to nie je ani tak súboj. Je to skôr jednostranná snaha Epicu získať na svoju stranu PC hranie agresívnym skupovaním hier aplikujúc na nich časovú exkluzivitu, čo Valve zasiahlo nepripravené, kvôli čomu sa Steam dodnes nespamätal z nečakaného útoku.

Čo si ale o samotnom dianí myslia zamestnanci Valve? Nuž, k situácii sa vyjadril dnes už bývalý zamestnanec Richard Geldreich, ktorý nešetril kritikou na adresu Valve vyzdvihujúc práve Epic. Iste, Richard je bývalý zamestnanec, čo môže viesť k myšlienkam, že toto je len jeho osobná pomsta, no minimálne v niečom pravdu určite má. Valve totiž už nie je tou spoločnosťou, ktorá bola pred 20 rokmi a za tou zmenou musíme hľadať len a len peniaze.

Richard uverejnil sériu tweetov odpovedajúc na užívateľov brániacich Steam, v ktorých obviňuje Steam, že ničí PC priemysel svojou 30% maržou. Priznáva síce, že Valve spočiatku zabezpečilo rozkvet PC hrania, no zatiaľ čo sa pomery v hernom priemysle zmenili, Valve Steam nezmenilo a tých 30% je dnes už príliš. Valve je taktiež podľa neho nepríjmené k obchodným partnerom i zamestnancom, hoci nekonkretizoval ako.

Epic je podľa neho záchranou PC hrania, aj keď uznáva, že launcher mohol prísť omnoho lepšie pripravený. S tým určite nemôžeme nesúhlasiť. Predpokladá, že Epic bude skupovať exkluzivity ešte tak rok a pokiaľ bude stále ponúkať len 12% maržu na hry, tak sa niet čudovať, prečo vývojári hútne prechádzajú na túto konkurenčnú platformu. Rozdiel medzi vydaním hry na Epicu a Steamu môže totiž pre vývojárov znamenať pekných pár miliónov naviac a to sa určite počíta.

Zdroj: DSOG

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk