Cheateri nariekajú. Apex Legends rozdáva hardvérové bany

Cheateri nariekajú. Apex Legends rozdáva hardvérové bany

 

Z týchto sa ta ľahko nevysekajú.

Asi sa všetci zhodneme, že iba málo vecí dokáže tak znechutiť hranie ako cheater v online hre. Riešenie je často jednoduché. Vývojári môžu udeliť hráčovi ban a je pokoj. Teda v prípade, že neprevádzkujete free-to-play hru ako je napríklad Fortnite alebo Apex Legends. Tam následne stačí vytvoriť nové Epic/Origin konto a veselo „hrať“ ďalej.

Zdá sa však, že Respawn pri boji s cheatermi pritvrdil. Niektorí cheateri totiž hlásia, že namiesto klasického banu na online účet dostávajú HWID, čiže hardware ID-banning. Ten totiž zabanuje užívateľa takou formou, ktorá je naviazaná na hardvér, ktorý používa. Takže aj keď si následne užívateľ zmení IP adresu a vytvorí nový online účet, nepomôže mu to, pretože automaticky dostane ďalší ban, až pokiaľ to nevzdá.

Najvtipnejšie na tom je, keď sa následne títo užívatelia začnú sťažovať na fórach, že nemôžu hrať hru.

Respawn má s cheatermi v hre plné ruky práce a dva mesiace po vydaní zabanovali stovky tisíc hráčov. „Naše anti-cheater prostriedky fungujú ale boj s cheatermi je vždy trvajúcou vojnou a musíme sa adaptovať a byť nemilosrdní. Berieme cheateovanie veľmi seriózne a chceme, aby populácia našej hry bola zdravá pre všetkých hráčov.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk