Anno 1800 je ďalšou Epic Game Store exkluzivitou. Dá sa však ešte kúpiť na Steame

Anno 1800 je ďalšou Epic Game Store exkluzivitou. Dá sa však ešte kúpiť na Steame

 

Epic získal ďalší úlovok.

Po tom, čo The Division 2 absentoval na Steame, dalo sa čakať, že Ubisoft spraví to isté aj s budúcimi hrami. A toto očakávanie sa vyplnilo. Spoločnosť Ubisoft ohlásila, že ich chystaná historická strategická hra Anno 1800 bude exkluzívnou pre Epic Games Store (teda keď si odmyslíme ich vlastný Uplay).

Bude to však fungovať trochu inak, ako pri Metro Exodus. Pri Anno 1800 totiž hra zostane na Steame do 16. apríla vo forme predobjednávky. Vtedy je totiž naplánované vydanie hry. Každý, kto si dovtedy kúpi hru na Steame, bude si ju v tejto službe môcť aj nechať, no v momente, keď príde deň vydania, bude hra zo Steamu stiahnutá a kúpiť si ju budete môcť iba prostredníctvom Epic Games Store, alebo Uplay.

Na Steam stránke s hrou je napísané: „Predaje Anno 1800 budú ukončené po 16. apríli z dôvodu rozhodnutia vydavateľa, urobiť túto hru exkluzívnou pre iný digitálny obchod. Vydavateľ nás uistil, že všetky doterajšie predaje hry sú platné a vlastníci hry na Steame dostanú prístup k hre a aj ku všetkým plánovaným DLCčkam cez Steam. Ospravedlňujeme sa užívateľom Steamu, ktorí očakávali dostupnosť hry po 16. apríli.“

Hra navyše dostala aj open betu, ktorá bude prebiehať od 12-14 apríla a bude exkluzívna pre hráčov na platformách Epic Games Store a Uplay.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk