Bethesda sa vzdáva: Rage 2, Doom Eternal a aj Wolfenstein prídu na Steam!

Bethesda sa vzdáva: Rage 2, Doom Eternal a aj Wolfenstein prídu na Steam!

 

Dokonca aj Fallout 76.

Zdá sa, že jeden bojovník na poli digitálnych distribúcií nám odpadol. Bethedsa totiž podľa včerajšieho vyhlásenia naznačuje, že už nebude tlačiť na to, aby si ľudia nainštalovali Bethesda.net launcher, pretože všetky jej hry budú dostupné na Steame.

Táto správa prichádza necelé dva mesiace pred vydaním Rage 2, ktorý mal byť taktiež exkluzivitou pre ich vlastný obchod, rovnako ako aj Fallout 76, no vyzerá to tak, že Bethesda radšej obetuje 30% zo svojich tržieb, ako by mala investovať milióny do prevádzky a vylepšovania vlastnej služby.

Táto správa prichádza v čase, keď spoločnosť Epic Games kupuje exkluzivity pre svoj obchod hádam všade. Fanúšikovia Steamu tak majú dôvod na radosť, pretože všetky hry od Bethesdy prídu aj na Steam. V najbližšom období to znamená napríklad aj to, že na Steame uvidíme Rage 2, Wolfenstein: Cyberpilot, Wolfenstein: Youngblood, Doom Eternal. A Bethesda k tomu prihodí aj Steam vydanie minuloročného Falloutu 76. A do budúcnosti to znamená napríklad aj to, že na Steame pravdepodobne uvidíme Starfield a The Elder Scrolls VI. 

V prípade, že sa však chcete Steamu vyhnúť, tak Bethesda bude tieto hry predávať aj pre svoj vlastný, Bethesda.net launcher.

Zdroj: Twitter

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk