• Hlavná stránka
  • PC
  • Novinky
  • Google Stadia ponúkne pri vydaní viac ako 500 titulov a bude stáť 15$ mesačne, hovorí analytik
Google Stadia ponúkne pri vydaní viac ako 500 titulov a bude stáť 15$ mesačne, hovorí analytik

Google Stadia ponúkne pri vydaní viac ako 500 titulov a bude stáť 15$ mesačne, hovorí analytik

 

Analytik z IDC tiež tvrdí, že služba by mohla každý mesiac ponúknuť minimálne 50 nových hier.

Nová streamovacia služba od Googlu zaznamenala po svojom oznámení mierny rozruch. Od oznámenia služby na konferencii Game Developers Conference v San Franciscu ubehlo už niekoľko dní. Google nám vtedy prezradil, že na hranie budeme potrebovať akýkoľvek priemerný PC, či tablet a v pohode si zahráme aj AC: Odyssey na 60 FPS a to všetko sľúbili za prístupnú cenu. Nanešťastie oficiálne informácie o cene, či počte hier Google zverejní až v lete. Určitú predstavu si môžeme urobiť, podľa analýzy Lewisa Warda z International Data Corporation.

Konkurenčná PlayStation Now stojí 20$ mesačne a v zľave sa dá kúpiť aj za 10$. Musíme brať do úvahy náklady na výrobu zariadenia a to, o akej cene sú ochotné diskutovať herné štúdia, aby aj pre ne bola služba zisková. Môj osobný odhad je, že ak je Stadia schopná na začiatok ponúknuť viac ako 500 titulov a vypracuje plán na 50 ďalších každý mesiac, cena by sa mohla pohybovať na úrovni 15$ za mesiac.

Lewis Ward, International Data Corporation

Ako už u nás býva zvykom, môžeme očakávať ekvivalent tejto ceny v eurách. Na oficiálne vyjadrenie od Googlu nebudeme čakať dlho, služba má byť spustená už tento rok. Boli by ste ochotní zaplatiť 15€ mesačne za takúto službu? Pochváľte sa v komentároch!

Zdroj: gamingbolt

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk