Disney pomaly oživuje Lucasfilm Games

Disney pomaly oživuje Lucasfilm Games

 

Otázkou však je, čo to znamená.

Jedným z prvých krokov Disney po odkúpení Lucasfilm bolo zatvorenie štúdia LucasArts a následná zmluva o exkluzívnych právach vydavateľa Electronic Arts na vydávanie Star Wars hier. Toto spojenie však nechutí mnohým hráčom, ktorí niekoľkokrát žiadali Disney, aby EA zobrali tieto exkluzívne práva. A aj keď nevieme, či sa práve toto bude diať, zdá sa, že Disney sa začalo v hernej sfére hýbať.

V posledných dňoch totiž začalo Disney uverejňovať ponuky práce do spoločnosti Lucasfilm Games. Táto spoločnosť bude pracovať na „interaktívnych produktoch pre všetky platformy,“ ktoré budú postavené na Star Wars a ďalších značkách ktoré vlastní Lucasfilm. Momentálne napríklad zháňajú producenta, art koordinátora pričom jednou z podmienok je skúsenosť s herným biznisom a „vášeň pre hry.“ Disney taktiež hľadá ľudí, ktorí majú znalosť súčasného fungovania herného priemyslu.

Značka Lucasfilm Games existuje už od roku 1985 a združovala všetky hry, ktoré pripravili alebo vydali štúdia Georga Lucasa. Následne sa táto spoločnosť v roku 1990 premenovala na LucasArts ako súčasť reorganizácie spoločnosti. 

Síce to automaticky neznamená, že Star Wars sa vráti späť do Lucasfilmu, no minimálne je to krok vpred. Disney totiž prostredníctvom svojho šéfa, Boba Igera ešte prednedávnom tvrdilo, že do herného biznisu vstúpiť neplánujú a sú spokojní s tým, ako k budovaniu Star Wars hier pristupuje EA.

Zdroj: PCGamesN

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk