Valve sa nepáči to, ako Epic Games Launcher špehuje dáta zo Steamu

Valve sa nepáči to, ako Epic Games Launcher špehuje dáta zo Steamu

 

A nepáči sa to ani hráčom.

Epic Games sa s ich digitálnym obchodom Epic Games Store dostalo pod paľbu kritiky za to, že pri používaní táto služba získava prístup do údajov Steamu, ako napríklad hry, ktoré ste naposledy hrali, alebo zoznam priateľov. Tim Sweeney tvrdí, že nič nerobia bez vedomia a súhlasu používateľa.

Valve, prevádzkovateľ služby Steam však z tejto situácie nadšený nie je. Prostredníctvom hovorcu vydali vyhlásenie: „Preskúmavame správu o tom, že Epic launcher zbiera údaje zo Steamu. Steam klient uchováva lokálne informácie, ako napríklad zoznam hier, ktoré vlastníte, zoznam priateľov a taktiež aj uložené prihlasovacie „tokeny“ (niečo podobné ako uložené informácie v cookies v internetovom priehliadači.“

Toto sú súkromné dáta používateľov, ktoré sú uložené v ich počítači a nemajú slúžiť na využívanie inými službami, alebo a taktiež nemajú byť nahrávané na servery tretích strán. Ľudia, ktorých to zaujíma, čo sa nachádza v súbore localconfig.vdf ho môžu nájsť v Steam priečinku a otvoriť ho za pomoci textového editora. Taktiež môžu vidieť, aké informácie o nich uchovávame na tomto linku.

Je zrejmé, že toto obšmietanie sa okolo Steam súborov Valve v žiadnom prípade nevonia a je to ďalší problém pri ktorom sa tieto dve firmy stretli. Naposledy sa Valve kriticky vyjadrilo po tom, čo Epic Games Store získal exkluzívne práva na vydanie Metro Exodus. Vtedy zástupcovia spoločnosti označili tieto praktiky za neférové.

Zdroj: Eurogamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk