Activision Blizzard: Destiny nenapĺňal naše finančné očakávania

Activision Blizzard: Destiny nenapĺňal naše finančné očakávania

 

Otázkou zostáva, či tieto očakávania neboli privysoké.

Mnoho fanúšikov Destiny očakávalo konferenčný hovor vydavateľa Activision Blizzard s investormi, aby sa dozvedeli, prečo sa vlastne vydavateľ vzdal vydavateľských práv a vrátil ich vývojárskemu štúdiu Bungie. Destiny totiž vždy patrilo medzi najpredávanejšie hry v rokoch v ktorých vyšiel a tak to veľmi nedávalo zmysel.

Nakoniec to však vyzerá, že dôvod je jednoduchý: peniaze. Konkrétne jeden z šéfov vydavateľa vymenoval tri dôvody, prečo bola vydavateľská zmluva zrušená: „Za prvé, nevlastnili sme Destiny značku. To bol rozdiel oproti ostatným značkám, ktoré vydávame. Tým pádom sme boli obmedzený pri kontrole nových zážitkov a spôsobov interakcie s hráčmi, čo samozrejme súvisí s novými spôsobmi monetizácie.“

„Druhým dôvodom je fakt, že aj napriek vysokej kvalite a popularite značky Destiny sa jej nepodarilo dosahovať očakávané finančné výsledky. Tretím dôvodom je to, že vzhľadom na masívnosť projektu sme k Destiny priradili naše vlastné štúdia (High Moon Studios a Vicarious Visions), čo nám odčerpalo vývojársku silu, ktorú sme mohli priradiť iným projektom.

Takže napriek tomu, že Destiny zarobilo počas prvého dňa predaja 325 miliónov dolárov a že Destiny bolo treťou najpredávanejšou hrou roku 2014 a Destiny treťou najpredávanejšou hrou roku 2017 sa Activision vzdal práva zarobiť na tejto značke, pretože vraj nenaplnila finančné očakávania. Neviem či je potrebné ešte niečo dodávať.

Zdroj: PCGamer

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk