THQ Nordic kúpil Warhorse Studios, tvorcov Kingdom Come: Deliverance

THQ Nordic kúpil Warhorse Studios, tvorcov Kingdom Come: Deliverance

 

Štúdio od našich západných susedov má nového majiteľa.

Vydavateľ THQ Nordic získal veľkú rybu. Po pravidelných každomesačných nákupoch rôznych štúdií a značiek oznámil, že za 33,2 milióna € kúpil české vývojárske štúdio Warhores Studios, ktoré v minulom roku vydalo historickú RPG hru Kingdom Come: Deliverance, ktorá podľa posledných údajov predala viac ako 2 milióny kópií.

„Začali sme ako malý start-up s niekoľkými vývojármi, ktorí boli dostatočne nadšení, aby sa spojili a vytvorili tento projekt. Myslíme si, že podpora THQ Nordic a Koch Media nás potlačí na našej misii priniesť hráčom vzrušujúce hry a posúvať hranice herného priemyslu.„ napísal šéf štúdia Martin Fryvaldsky.

Tento obchod zahŕňa okrem celého štúdia aj kúpu všetkých značiek, ktoré Warhores vlastnilo a štúdio tak bude pokračovať v spolupráci, nakoľko Deep Silver, ktorý je dcérskou spoločnosťou THQ Nordic bol vydavateľom hry Kingdom Come: Deliverance: „Táto úspešná spolupráca počas vývoja Kingdom Come: Deliverance prepojila naše spoločnosti a som presvedčený, že náš bližší vzťah otvorí nové možnosti pre obe spoločnosti. Nie len že hra predala viac ako 2 milióny kópií, ale aj motivovala ľudí vo vnútri spoločnosti, aby priniesli nové myšlienky a skombinovali ich s tým, čo vedia“ povedal CEO Koch Media (Deep Silver) Klemens Kundratitz.

Zdroj: GamesIndustry

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk