Vydavateľ Metra: Neopúšťame PC, ale vývojári sú frustrovaní

Vydavateľ Metra: Neopúšťame PC, ale vývojári sú frustrovaní

 

Oficiálne vyjadrenie k posledným udalostiam.

Po tom, čo bolo ohlásené, že PC verzia Metra Exodus bude exkluzívna pre Epic Games Store po dobu jedného roka sa spustila lavína. Na plecia vydavateľa sa spustila kritika PC hráčov, staršie Metro hry začali byť bombardované negatívnymi recenziami, šťastný z tohto všetkého nebol ani tvorca Metra, Dmitry Glukhovsky a za tým nasledovalo vyjadrenie jedného z vývojárov hry, že ak sa hra na PC nebude predávať, tak jednoducho ďalšie hry na PC nebudú.

Celú situáciu tak musí upokojovať vydavateľ hry, spoločnosť Deep Silver. Tá potvrdila, že hra bude exkluzívna v Epic Games Store, no taktiež povedala, že vyjadrenie vývojára nereflektuje názor spoločnosti na budúcnosť série Metro na PC platforme:

„Nedávne rozhodnutie presunúť Metro Exodus zo Steamu na Epic Games Store bolo spravené iba zo strany Koch Media/Deep Silver.

Nedávne komentáre zo strany vývojárskeho tímu 4A Games nereflektujú pohľad Deep Silver a ani 4A Games na budúcnosť série. Reflektujú názor zraneného vývojára, ktorý je sklamaný tým, ako sa pozitívne názory a dobrá vôľa hráčov zmenila v kontroverziu pre rozhodnutie, s ktorým nemá absolútne nič. Preto prosíme všetkých hráčov, aby spätná väzba ohľadom tohto rozhodnutia bola smerovaná priamo na Koch Media alebo Deep Silver a nie na vývojárov 4A Games.

Budúcu stratégiau vydania Metro série určuje Koch Media/Deep Silver. Naše rozhodnutie vytvoriť partnerstvo s Epic Games bolo založené s cieľom investovať do budúcnosti série a nášho partnera, 4A Games. Je naším cieľom pokračovať so sériou Metro na PC a táto verzia bude pre nás vždy dôležitá.“

Deep Silver

Poznámka autora: Viem si predstaviť frustráciu vývojárov, ktorí museli ujsť z Ukrajiny, ktorá bola zmietaná vo vojnovom konflikte na Maltu, aby mohli v pokoji vyvíjať hru pre fanúšikov, ktorí na druhej strane majú problém s tým, aby si nainštalovali jeden launcher. Každopádne, načasovanie tohto kroku zo strany Deep Silver nebolo práve najšťastnejšie.

Zdroj: gamerant.com

Páči sa Vám tento článok? Zdieľajte ho!

 
 
 
 
 

Sledujte nás

Gamesite.sk
Zoznam.sk